عروسی ساز سامانه آنلاین محاسبه هزینه های جشن عروسی

عروسی

عروسی


ازدواج

ازدواج آیینی‌ است که طی رسومی خاص برقرار می‌شود تا به تشکیل خانواده منجر گردد. ازدواج در کشورهای مختلف با مذاهب و آیین مختلف متفاوت است. اسلام نیز به این مهم بسیار تاکید داشته زیرا ازدواج نخستین سنگ بنای تشکیل خانواده و بالطبع، جامعه و اجتماع است. ازدواج دارای آثار و نتایج بسیاری است، از جمله: ارضای غریزه جنسی، تولید و بقای نسل، تکمیل و تکامل انسان، آرامش و سکون، پاک دامنی و عفاف و ...

بسیاری از فرهنگ‌ها افسانه‌هایی پیرامون ازدواج و تاریخچه آن دارند، اگرچه نهاد خانواده از تاریخ ثبت شده موثق فراتر می‌رود. در ایران نیز ازدواج از دیر باز تا کنون دست خوش تغییرات زیادی شده و دیگر خبری از آن مراسم های ساده و بی آلایش ازدواج در قدیم نیست. به طور کلی تاریخچه ازدواج را در ایران میتوان به دو بخش قبل و بعد از اسلام تقسیم نمود. سنت ازدواج جزء نخستین آداب و قواعد زندگی بشر محسوب شود و از زمان آدم تا به الان ادامه داشته است.

عروسی

ازدواج در ایران باستان

ازدواج در ایران باستان نیز تا حدود زیادی به ازدواج در عصر حاضر شباهت داشت. زمانی که زن را به عنوان برده خریده و فروش می کردند و یا زن ربایی رواج داشت ،ایران به واسطه فرهنگ غنی خود بر ازدواج زن و مرد اصرار داشت و در سایه عقد، تساوی برابر بین زن و مرد می دانست. مراسم عقد نیز تا حدودی شباهت با حال حاضر داشت به گونه ای که بزرگان و موبدان جمع می شدند و رضایت زن و مرد را از ازدواج می گرفتند. رسم زیبای ازدواج، یکی از آداب اساسی ایرانیان باستان زرتشتی به شمار می‌آمد و تک همسری جزء قوانین آن دوران بود. پس از اعلام رضایت از سوی زن و مرد، دور آتش می چرخیدند و به این گونه زن و شوهر اعلام می شدند.

عروسی سنتی

برگزاری مراسم عروسی

برگزاری جشن عروسی نیز یکی از کارهایی است که از قدیم تا به الان چالش ها و تغییرات زیادی داشته. بدون شک ازدواج امری است که چه در گذشته و چه الان موجب شادمانی برای همه است اما آیا در قدیم نیز برگزاری جشن عروسی به همین گونه بوده؟

بسته شدن پیوند زناشویی در کشور ما مراسم و آداب و رسوم متفاوتی دارد. مراسم عروسی از شهری به شهر دیگر و از طایفه ای به طایفه دیگر متفاوت است. نکته مهمی که باید در مراسم به آن توجه شود ساده و بی آلایشی جشن عروسی است اما متاسفانه امروزه مراسم هایی هستیم که سراسر چشم و هم چشمی است و خرج آن برابری می کند با مخارج یکساله یک خانواده و این باعث شده تا این سنت نبوی و مراسم زیبا به امری سخت و پر از استرس و نگرانی تبدیل شود و برای خانواده دختر و پسر سخت شود.

 بدیهی است که تنوع  مراسم عروسی در شهرهای مختلف بسیار زیاد است، ولی جشن هایی همچون نامزدی, عقد، حنابندون، شیرینی خوران، جهاز برون وپا تختی و ... در اکثر شهر ها به چشم میخورد.

عروسی

تدارکات جشن عروسی

علاوه بر جشن های مختلف و آداب و رسوم هر منطقه خدمات و تدارکاتی که هر جشن به خود اختصاص می دهد نیز متفاوت است. به عنوان مثال لباس نامزدی و یا حنابندان معمولا رنگی و لباس عروسی سفید است و همین نکات ریز گاهی دست و پاگیر و پر استرس می شود. هماهنگی ها و انتخاب تالار و آتلیه عروس و سالن زیبایی و ... همه و همه جزء کارهایی است که باید از چند ماه قبل از عروسی برای انتخاب آن به فکر بود و آمادگی داشت. امروزه اینقدر این کارها پیچیده و دشوار شده که دیگر شیرینی جشن و برپایی مراسم عروسی فراموش شده و گاهی سراسر استرس و نگرانی به همراه دارد. برگزاری جشن عروسی و هماهنگی این خدمات و پیچیدگی های این کار در حال حاضر سبب شده که شرکت هایی برای انجام این امور دست به کار شوند تا به بهانه یک شب هزار شب نمی شود در قبال خدماتی هزینه های هنگفتی از خانواده ها دریافت کنند.

عروسی

 


عروسی

عروسی

عروسی

عروسی

دریافت تخفیف خدمات عروسی

شماره همراه دریافت کننده پیامک فعالسازی

برای ثبت نام اشتراک طلایی عروسی ساز فرم بالا را پر نمائید.
عروسی
ارائه عروسی ساز
بخشخواندنی
دستهعروسی
توضیح مختصرمدل خواندنی عروسی جدید عروسی ازدواج و رسوم آن ازدواج پیوندی آیینی‌ است که طی خواندنی عروسی زیبا,مد خواندنی عروسی روز, مدل خواندنی عروسی پرفروش,
صفحه قبل