عروسی ساز سامانه آنلاین محاسبه هزینه های جشن عروسی

نحوه خواستگاری در قدیم

نحوه خواستگاری در قدیم


در قدیم ، نحوه خواستگاری از دختر کمی متفاوت با زمان حال بوده است. شاید اگر در زمان قدیم زندگی میکردید و قصد ازدواج داشتید ، باید از خانم یا خانم هایی که کارشان در آن زمان ، پیدا کردن دختر مناسب برای آقایان بوده است کمک میگرفتید. تا زمان خواستگاری قطعا چهره دختر را نمی دیدید و تنها اطلاعاتی از خانواده دختر و مشخصات او به شما می گفتند.

البته در بعضی موارد ، خانواده پسر نیز میتوانستند عروس مورد نظرشان را پیدا کنند که نیاز به یک مهارت خاصی داشت. یکی از علت هایی که در قدیم ، طلاق بسیار کم بوده است و  با این کلمه خیلی ها آشنایی نیز نداشته اند ، همین نحوه خواستگاری کردن بوده است. دقیقا برعکس امروزی ها که آخرین نفر یا نفراتی که دختر را می بینند ، خانواده پسر هستند.

نحوه خواستگاری از دختر در زمان قدیم

جالب است بدانید در قدیم ، وقتی دختر مناسب پسرشان را پیدا می کنند ، ابتدا از سلامتی او آگاه می شدند و چندین بار با او ملاقات می کردند تا آشنایی کامل را او پیدا کنند و بعد از این مراحل ، اطلاعاتی که بدست آوردند را به پسر انتقال می دادند. در این مرحله نوبت به تصمیم گیری پسر می رسید که در صورت موافقت ، به خواستگاری دختر می رفتند. البته نفراتی که در خواستگاری ، پسر را همراهی می کنند ، پدر و بزرگان فامیل است که اولین ملاقات خواستگاری را با پدر عروس انجام می دهند. در واقع مراسم اول خواستگاری ، مردانه است.

نحوه خواستگاری در قدیم

در صورتیکه در این مرحله رضایت پدر دختر نیز جلب شود ، شیرینی تعارف می شود و فردای همان شب خواستگاری ، مراسم بله بران انجام می شود. همانطور که می دانید ، رسم ها در قدیم مفصل برگزار می شده است و مراسم بله بران نیز به اندازه یک عروسی ، تشریفات داشته است.  

اکنون نیز باید مراسم خواستگاری چند مرحله ای باشد در واقع یکبار تنها مادر به همراه خواهر یا خانم های بزرگ فامیل برای دیدن دختر به منزلشان می روند و بعد از آشنایی و کسب رضایت مادر پسر ، در مرحله بعدی همراه با پسر و بقیه اعضای خانواده به منزل دختر جهت خواستگاری رسمی می روند. البته در بعضی موارد نیز بزرگان فامیل همراه با خانواده پسر در جلسه خواستگاری رسمی حضور پیدا می کنند.

جالب است بدانید در قدیم برای اینکه بتوانند از سلامتی و پاک بودن پسر اطلاعات کسب کنند ، به محله آنها میرفتند و از همسایه ، مغازه ها و افرادی که آنها را میشناختند پرس و جو می کردند و از این بابت مطمئن می شدند. اما در زمان حال معمولا چندین جلسه خانواده داماد با خانواده عروس به منزل یکدیگر می روند و بدین صورت با هم آشنا می شوند. البته این مورد کاملا منطقی است زیرا دیگر محله های قدیم و همسایه های قدیمی که کاملا همدیگه را بشناسند وجود ندارد.

 

09037244777 شماره سایت عروسی ساز جهت هماهنگی تخفیف

نحوه خواستگاری در قدیم

دریافت تخفیف خدمات عروسی

شماره همراه دریافت کننده پیامک فعالسازی

برای اخذ نوبت طراحی و برنامه ریزی جشن عروسی و استفاده از تخفیفات فرم بالا را تکمیل کنید.
نحوه خواستگاری در قدیم
ارائه AmirH
بخشخواندنی
دستهعروسی
توضیح مختصر خواندنی عروسی زیبا نحوه خواستگاری در قدیم در قدیم ، نحوه خواستگاری از دختر کمی متفاوت با زمان حال بوده انواع خواندنی عروسی,مد خواندنی عروسی روز,
صفحه قبل