عروسی ساز سامانه آنلاین محاسبه هزینه های جشن عروسی

سفره عقد مناسب

سفره عقد مناسب


انتخاب سفره عقد مناسب

سفره عقد از دیرباز جزء سنت روز مراسم بوده است که به نوعی برگرفته از اعتقادات ما می باشد. برای هر عروس خانمی زیبایی و شکوه سفره عقد مهم است و در انتخاب آن وسواس زیادی نشان میدهد. سفره عقد دارای اجزای متفاوتی است که هر جزء معنا و مفهوم متفاوتی دارد.  اگر میخواهید در هزینه ها صرفه جویی کنید با کمی دقت و سلیقه میتوانید سفره عقد را خودتان بچینید. برای اینکار ابتدا به مراکز چیدمان و کرایه سفره عقد بروید و مدل های مختلف را ببینید ، معمولا مدل های سفره عقد به دو مدل سنتی ومدرن  تقسیم بندی میشود.

اکثر تالارهای برگزاری جشن عروسی چندین مدل سفره به رنگ ها و طرح های مختلف دارند که برای صرفه جویی در هزینه از مدل های تالار نیز میتوانید استفاده کنید. سره عقد چه سنتی چه مدرن و یا چه ترکیبی 8 جزء مهم دارد که در همه آنها مشترک است و هر کدام معنا و مفهوم خاص دارد.

اجزا اصلی سفره عقد عبارتند از :

  • کلام الله مجید: نماد تاکید وصلت و به نوعی مهمترین بار معنوی این پیوند فرخنده می باشد
  • گردو : بخاطر عمر طولانی خود نماد افزایش طول عمر عروس و داماد است (انشالله)
  • بادام و فندق : هر کدام از میوه های بهشت هستند که نماد تداوم نسل شما می باشد
  • نان سنگک : نشانه برکت و رزق و روزی
  • اسپند : برای دور شدن چشم بد
  • نقل و شاخه نبات : شیرینی برای پیوند زناشویی است
  • تخم مرغ : نماد تولید و بهتره بگوئیم نماد بچه دار شدن عروس و داماد است
  • آینه وشمع و شعمدان :نماد روشنایی و گرمی بین عروس و داماد می باشد

 

گل آرایی :

تزیین سفره عقد با گل های طبیعی و رنگارنگ یکی از جلوه های زیبا برای سفره است ، به طور مثال سبدی از گل را درچیدمان سفره عقد قرار می دهند  ، همچینی برای آراستن اجزای دیگر سفره عقد نیز از شاخه های گل و گلبرگ های رنگین استفاده می کنند. حتی در سالن ها که جایگاه عروس و سفره عقد دو مکان جدا هستند ، جایگاه عروس و داماد را با گل های زیبا تزئین میکنند تا به شکوه و زیبایی مراسم بیافزایند.

گل به نشانه ی شادابی وطراوت وبه عنوان نمادی از زیبایی این پیوند است،وگل سرخ یا رز نماد شناخته شده عشق در سراسر جهان است، به همین علت در تزئین سفره عقد ایرانی به کار برده می شود.

 

چیدمان سفره عقد :

برای طراحی سنتی از پارچه های ترمه و یا قلم کار استفاده کنید. در چیدمان مدرن تورهای رنگی و یا پارچه های دانتل مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر انتخاب شما برای سفره عقد، تور است بهتر است از تورهای خشک و حجم دار استفاده کنید چرا که زمانی که اجزای سفره را روی آن می چینید ظروف در آن فرو بروند در این حالت حجمی از تور اطراف ظروف را می گیرد و سفره تان شیک می شود.

در چیدمان سفره سنتی سعی کنید انتخاب اولتان ظروف سفالی و یا ظروف فلزی باشد. این را هم بدانید که ظروف سفالی در مقایسه با ظروف فلزی بیشتر در دسترس هستند، اما در چیدمان مدرن دست شما برای انتخاب ظروف بیشتر باز است. ظروف شیشه ای از قبیل ظروف کریستال و یا ظرف های گیلاسی شکل بزرگ جلوه زیبایی دارند.

 


سفره عقد مناسب

سفره عقد مناسب

سفره عقد مناسب

سفره عقد مناسب

سفره عقد مناسب
ارائه عروسی ساز
بخشخواندنی
دستهعروسی
توضیح مختصر آخرین مدل خواندنی عروسی سفره عقد مناسب انتخاب سفره عقد مناسب سفره عقد از دیرباز جزء سنت روز مدل خواندنی عروسی پرفروش,خواندنی عروسی زیبا,
صفحه قبل