عروسی ساز سامانه آنلاین محاسبه هزینه های جشن عروسی

چگونه عشق خود را فراموش کنیم

چگونه عشق خود را فراموش کنیم


عشق چیست؟ آیا واقعا عاشق شده اید؟

ممکن است افسردگی کنونی شما به خاطر توهم عاشق بودن پس از رابطه طولانی با یک فرد باشد. ممکن است این افسردگی بیشتر ناشی از ترس از تجربه های جدید باشد. پس در ابتدا باید بررسی کنید که آیا شما واقعا در رابطه ای عاشقانه بوده اید یا خیر؟

پذیرش شرط اول رهایی

در صورتی که پاسخ شما به سوال اول این مقاله بلی است، اکنون وقت آن است که شرایط پیش آمده را بپذیرید. به دنبال علت جدایی گشتن فقط و فقط شما را در شرایط افسردگی و اضطراب نگه داشته و مانع گذار شما از این مرحله می گردد.

اولین قدم برای فراموش کردن کسی که به او علاقه دارید این است که هرچه سریع‌تر با خود به این پذیرش برسید که خوب یا بد رابطه شما پایان پیدا کرده و شریک احساسی‌تان دیگر بازنخواهد گشت.

اکثر افراد پس از اتمام یک رابطه عاشقانه همواره منتظر برگشت فرد مقابل می باشند و تلاش می‌کنند امید خود را با دلیل تراشی زنده نگه دارند.بعضی وقت ها نیز تلاش می‌کنند رابطه خود را با عناوینی مثل دوستی‌های اجتماعی یا معمولی ادامه دهند. درحالی‌که در اعماق ذهن و قلب‌شان کار یا دوستی را بهانه‌ای برای نگه داشتن طرف مقابل در زندگی خود می‌دانند. دقت کنید که تا وقتی به دنبال ایجاد چنین امیدهایی برای خود هستید، طبیعتاً نخواهید توانست عشقتان را فراموش کنید. در واقع فرایند فراموش کردن کسی که به او علاقه دارید از زمانی شروع خواهد شد که بپذیرید این رابطه برای همیشه تمام شده است.

رابطه را به صورت یکجا و یکدفعه قطع کنید

اگر هنوز آن شخص را می‌بینید و یا در مورد فعالیت‌های او و کارهایی که انجام می‌دهد کنجکاو هستید، قطعا نمی‌توانید آن شخص را فراموش کنید.

    اطمینان حاصل کنید که در طول فعالیت‌های روزمره با این فرد برخورد نخواهید داشت. اگر به طور همزمان به فروشگاهی برای خرید می‌روید، یا از محل کار از یک مسیر مشترک به خانه بر می‌گردید، برنامه خود را کمی تغییر دهید تا به طور اتفاقی همدیگر را نبینید.
    از اجتماعات و مهمانی‌هایی که می‌دانید او در آن حضور دارد خودداری کنید.
    او را از شبکه‌های اجتماعی خود حذف کنید.

امروزه داشتن شبکه‌های مجازی فراموشی یک رابطه را برای ما تا حد قابل توجهی دشوار کرده است. حتی اگر به صورت حضوری آن شخص را ملاقات نکنید، دنبال کردن صفحه اجتماعی آن کار سختی نیست. سعی کنید در شبکه‌های اجتماعی او را حذف کنید.

  •     اطلاعات تماس او را از تلفن و حساب ایمیل خود پاک کنید.
  •     حساب فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و غیره را مسدود کنید.
  •     برای جلوگیری از تماس ناخواسته اقدامات دیگری انجام دهید. در صورت لزوم، آدرس ایمیل خود را تغییر دهید.
  •     از دوستانتان بخواهید که راجع به آن شخص با شما صحبت نکنند.

ممکن است که اتفاق جالبی برای شخص احساسی رخ داده باشد و دوست شما از شما بخواهد آن را با شما به اشتراک بگذارد. اگر دوست شما از جدایی شما باخبر نیست و یا اینکه از این قضیه با خبر است اما به طور تصادفی آن را فراموش کرده است، به او این قضیه را با خونسردی کامل یادآوری کنید و از او بخواهید که درباره موضوع دیگری با شما صحبت کند.

 

اولویت به احساسات خود، به قلبتان اعتماد کنید

قبل از این‌که بتوانید فکر کردن درباره کسی را متوقف و او را فراموش کنید، به خودتان فرصت دهید تا غم، خشم، دیوانگی یا هر احساس دیگری را تجربه کنید. بعضی از افراد می‌خواهند به سرعت حالشان خوب شود و به همین دلیل احساسات خود را سرکوب می‌کنند؛ در صورتی که شناخت احساسات و بها دادن به آن‌ها به شیوه‌ای سالم، بخشی از فرایند درمان است. اگر به خودتان فرصت و اجازه غمگین شدن، عصبانیت و … دهید و احساساتتان را به رسمیت بشناسید، بعد از مدتی غم شما کاهش می‌یابد و کمتر به او فکر می‌کنید؛ زیرا دیگر چیزی برای تکرار کردن در ذهنتان باقی نمانده است.

نه خشم، نه کینه

نگه داشتن خشم و کینه برای سلامت روان خوب نیست؛ زیرا تنها باعث گسترش دردی می‌شود که در گذشته حس کرده‌اید و استرس بیشتری به دنبال می‌آورد. رها کردن و گذشتن به شما این امکان را می‌دهد که در لحظه حال زندگی کنید و درد خود را کاهش دهید. البته توجه کنید بخشیدن به معنای سرکوب کردن خشم نیست و شما ابتدا باید دلیل احساسات خود را پیدا کنید، به آن‌ها اجازه بروز دهید و سپس نسبت به کنار گذاشتن آن‌ها اقدام کنید.

چگونه عشق خود را فراموش کنیم

خاطره نویسی یک راه حل خوب

دکتر حافظ می‌گوید: «نوشتن افکار و احساسات به شما کمک می‌کند تا آن‌ها را واضح‌تر ببینید، بهتر درک کنید و در نهایت راه داشتن احساسی بهتر را بفهمید. نوشتن، یک راه برای بروز احساسات است و وقتی شما تمام احساسات درونی‌تان را بیرون کردید، قلب شکسته‌تان التیام پیدا می‌کند و این موضوع تاثیر زیادی روی فراموشی بعد از جدایی می‌گذارد.»

هوک مایر پیشنهاد می‌کند فهرستی از دلایل خوب پیش نرفتن رابطه و فهرستی از مواردی که به رابطه آسیب می‌زند تهیه کنید. احساساتتان را بدون فیلتر کردن بنویسید و از نوشتن مواردی مانند غرور آسیب‌دیده خجالت نکشید. در نهایت لیستی از درس‌هایی که در این رابطه یاد گرفته‌اید و کارهایی که در آینده می‌توانید انجام دهید، بنویسید. هر سه لیست را در جایی بگذارید که بتوانید هر روز آن را ببینید و سه ماه به خودتان فرصت دهید تا بتوانید از تجربه‌های خود استفاده کنید.

به دانش خود اعتماد کنید

توصیه گریر این است که روی چیزی تمرکز کنید که رابطه‌ی عاطفی یا دوستانه را برای شما معنادار می‌کند. رابطه‌ی خود را بازنگری کنید و ببینید آن شخص و آن رابطه چه معنایی برای شما داشته است، زیرا این موضوع برای ادامه دادن زندگی و فراموشی بعد از جدایی بسیار موثر است. دلایل زیادی وجود دارد که شما با شخص خاصی وارد رابطه شده‌اید و به او علاقه نشان دادید. به جای این که اجازه دهید در انبوهی از احساسات منفی مانند نفرت، خشم و غم غرق شوید، بر چیزهای مثبتی تمرکز کنید که در این راه درباره خود آموخته‌اید.

حد و مرز و خط قرمز داشته باشید

یکی از راه‌های مهم برای کمک به فراموشی بعد از جدایی، تعیین حد و مرزهای مشخص برای خود و روابطتان است. برای مثال اگر شریک عاطفی سابقتان مدام به شما پیام می‌دهد، برای او مرزی تعیین کنید و به طور واضح به او بگویید برای عبور کردن از رابطه، دیگر نباید به شما پیام دهد. مثال دیگر درباره عکس‌هایی است که در دوران رابطه گرفته‌اید. اگر با دیدن عکس‌های قدیمی خود تحریک می‌شوید و باعث می‌شود مدام به او فکر کنید، پاک کردن تمام عکس‌ها از روی گوشی و لپ‌تاپ قدم بزرگی در پایان دادن به رابطه است.

ارتباط مجدد ممنوع

اگر بتوانید ارتباط خود را قطع کنید و به خودتان زمان دهید تا دور از پارتنر سابقتان باشید، به بهبود کامل خود و فرایند فراموشی بعد از جدایی کمک می‌کنید. در واقع اگر شما مدام عکس‌هایش را ببینید و اخبار جدید در مورد اور را بشنوید، فراموش کردنش بسیار سخت می‌شود. ممکن است برای رسیدن به هدفتان به طور موقت مجبور به استفاده نکردن از فضای مجازی یا قطع ارتباط با یک دوست شوید اما با این کار به روند درمان خود کمک می‌کنید.

مراقبت از خود و تمرکز روی ارتقای شخصی

مراقبت از خود و افزایش زمانی که به خودتان اختصاص می‌دهید، میزان استرس شما را کمتر می‌کند. دکتر حافظ می‌گوید: «روی اهداف شخصی و زمان حال تمرکز کنید تا بتوانید از زندگی و زمان خود بهترین استفاده را ببرید و به روزهای شاد خود برگردید.»

می‌توانید شروع به قرار گذاشتن کنید، یک برنامه ورزشی منظم برای خود در نظر بگیرید، به کلاس‌های هنری بروید یا هر کاری که حالتان را بهتر می‌کند، انجام دهید. با پرداختن به فعالیت‌های مورد علاقه‌تان، می‌توانید روی خودتان تمرکز کنید و کمتر از قبل درگیر نشخوار فکری شوید. در تمام کارهایی که انجام می‌دهید مانند وقت گذراندن با خانواده و دوستان، امتحان کردن رستورانی جدید و…، به خودتان عشق بورزید تا ذهنتان پاک شود و آرامش پیدا کنید.

تمرکز روی سایر روابط زندگی

گریر پیشنهاد می‌کند روی روابط دیگر زندگی‌تان تمرکز کنید تا ببینید می‌توانید همان احساسات مثبتی که در کنار آن شخص داشتید را دوباره تجربه کنید یا خیر. راه‌های تقویت این روابط یا آشنا شدن با فردی تازه را بررسی کنید. فهمیدن این که چه چیزی رابطه‌ی قبلی را برای شما معنادار و مهم کرده است، به شما کمک می‌کند تا بتوانید این احساس را در روابط فعلی خود نیز تکرار کنید.
شادی را به زندگی خود برگردانید.

به دنبال عشق و علاقه خود باشید

کاری را انجام دهید که همیشه می‌خواستید انجامش دهید. این امر در فراموشی یک رابطه تا حد قابل توجهی موثر است. کاری که انجام می‌دهید باید جز کارهایی باشد که به آن بسیار علاقه دارید. به طوریکه کامل شما را جذب کند و در زمانیکه آن کار را انجام می‌دهید به هیچ چیز جز آن فکر نکنید. تسلط بر مهارت جدید و یاد گرفتن یک کار جدید باعث می‌شود تا احساس خوبی داشته باشید. این کار باعث می‌شود که حتی به درجه‌ای برسید که با چیزهای جدید که یاد گرفته‌اید، شخص احساسی را بسیار ناچیز در نظر بگیرید. سعی کنید اعتماد به نفس خود را بهبود ببخشید.

 

ورزش منظم و تغذیه سالم

شکست عشقی می‌تواند باعث شود تا مدت طولانی را به خانه نشینی و خوردن غذاهایی که ارزش غذایی ندارند بپردازید. خوردن غذای سالم و ورزش در این دوران می‌تواند به شما انرژی مثبت دهد و اعتماد به نفس را در این دوره بهبود بخشد.

    رژیم غذایی و خوردن غذاهای حاوی سبزیجات، میوه، غلات و گوشت بدون چربی در این دوره بسیار مهم است.
    ۳۰ دقیقه در روز ورزش کنید. پیاده‌روی، شنا، دویدن و رقصیدن می‌تواند بسیار موثر باشد. اگر وقت زیادی برای ورزش ندارید سعی کنید زمان کمی از روز را صرف ورزش کنید.
    با خانواده و دوستان بیشتر در ارتباط باشید.

بهترین راه برای مشغول نگه داشتن ذهن و مثبت بودن این است که خود را با افرادی که برای شما ارزش قائل هستند و واقعاً به شما اهمیت می‌دهند، احاطه کنید.

 

    به خودتان زمان دهید.

مغز انسان به طرز شگفت انگیزی به همه چیز عادت می‌کند. ضرب المثل قدیمی “زمان همه زخم‌ها را درمان می‌کند” همیشه درست بوده و خواهد بود. به طور طبیعی، مغز شروع به تمرکز بر زمان حال می‌کند، گذشته را فراموش می‌کند و غالباً آن را متناسب با نظر خود اصلاح می‌کند. بنابراین اگر چند هفته از جدایی گذشته است، صبور باشید. این موارد زمان بر است.

 
کلام آخر

شکست عشقی امری طبیعی است. از دست دادن شخصی که دوستش دارید امری طبیعی و رایج است. به جای داشتن حس افسردگی و خانه نشینی از اینکه بخشی از گذشته شما بوده است و به شما تجربیات بسیاری داده است تشکر کنید. اینگونه هم بیشتر خواهید توانست او را ببخشید هم اینکه می‌توانید فصل جدیدی از زندگی خود را شروع کنید.
با یک متخصص صحبت کنید

اگر تمام ۱۰ روش بالا برای فراموشی بعد از جدایی را امتحان کردید، اما هنوز نشخوار فکری و فکر کردن مداوم به او، زندگی‌تان را مختل کرده است، با یک درمانگر صحبت کنید. او می‌تواند به شما کمک کند تا احساسات خود را بشناسید، راه‌های مقابله با آن را یاد بگیرید و در نهایت از فکر کردن مداوم درباره رابطه قبلی خود دست بردارید.

 


چگونه عشق خود را فراموش کنیم

چگونه عشق خود را فراموش کنیم

چگونه عشق خود را فراموش کنیم
ارائه aroosisaz
بخشخواندنی
دستهنامزدی
توضیح مختصرمدل خواندنی نامزدی سال چگونه عشق خود را فراموش کنیم عشق چیست؟ آیا واقعا عاشق شده اید؟ ممکن است افسردگی کن خواندنی نامزدی شیک ,مدل خواندنی نامزدی,
صفحه قبل