عروسی ساز سامانه آنلاین محاسبه هزینه های جشن عروسی

نحوه برخورد صحیح با خانواده همسر

نحوه برخورد صحیح با خانواده همسر


برخورد صحیح با خانواده همسر

پس از ازدواج شما صاحب خانواده جدیدی می شوید که تا پیش از آن شناختی نداشته اید. ممکن است نوع برخورد، فرهنگ، تربیت و شخصیت خانواده همسرتان نسبت به شما و خانواده تان کاملا متفاوت باشد. اما فرد باهوش، این تفاوت ها را کاملا درک کرده و با سیاست های رفتاری صحیح موجب دلخوری و ناراحتی نمی شود. همانطور که خانواده شما برایتان عزیز و محترم است، خانواده همسرتان نیز برای وی همین حکم را دارد. پس اگر همسرتان را دوست دارید باید خانواده وی را نیز بپذیرید و برخورد محترمانه و خوبی با آنها داشته باشید. چرا که این کار برای حفظ زندگی مشترکان ضروری و واجب است. فراموش نکنید برخورد بد با خانواده همسر از اشتباهات دوران عقد است که حتی تا فروپاشی زندگی مشترکتان نیز پیش می رود. در این مطلب عروسی ساز سیاست های رفتاری و برخوردهای درست با خانواده همسر را بیان می کنیم.

برخورد صحیح با خانواده همسر

همسرتان را درک کنید

در ابتدا بدانید شما و همسرتان هردو درگیر این ماجرا هستید. همانطور که ممکن است برخی رفتار ها و کارهای خانواده وی به مذاق شما خوش نیاید، خانواده شما نیز برای وی به همین صورت می باشند. پس همسرتان را درک کرده و با گفتگو در فضایی صمیمی و دوستانه مشکلتان را مطرح کنید. هرگز دست به تحقیر و توهین نزنید و از همسرتان نخواهید بین شما و خانواده اش یکی را انتخاب کند. حتی بصورت ظاهری هم که شده از خانواده همسرتان پیش وی دفاع کنید. این کار شما را بسیار عزیز و محترم می کند.

همسرتان را درک کنید

از همسرتان کمک بگیرید

اگر اختلافی با خانواده همسرتان پیدا کردید از همسرتان که شناخت بیشتری از خانواده اش دارد کمک بگیرید. هیچ گاه بصورت مستقیم وارد بحث و جنگ با خانواده همسرتان نشوید و اجازه دهید همسرتان که خانواده اش را بهتر می‌شناسد، بعنوان میانجی مشکل را حل کند. جنگیدن شما هیچ فایده‌ای جز به نابودی زندگی مشترک‌تان نخواهد داشت پس خود را کنار بکشید و کار را به همسر بسپارید.

حد و مرزها را مشخص کنید

بهتر است همان ابتدای ازدواج مسائلی که برایتان اهمیت دارند را بین خود و همسرتان مطرح کنید. حد و حدود خانواده و برخورد با خانواده از مسائل مهمی ست که می توانید در گفتگو با همسرتان بیان کنید. به عنوان مثال میزان رفت و آمد با خانواده ها، مطرح کردن مسائل زندگی شخصیتان با آنها و.... از مباحث مهم هستند. مسائل مالی از دیگر مسائل خصوصی زندگی زناشویی ست که نباید هرگز نزد خانواده ها مطرح شود. توجه کنید در این صحبت ها هرگز قولی ندهید که بعدا نتوانید به آن عمل کنید.

حد و مرزها را مشخص کنید

محکم باشید

اگر از چیزی واقعا رنج می برید،مجبور به تحمل آن نیستید. روی خواسته خود محکم بایستید. بعنوان مثال اگر از مطرح شده مسائل خصوصیتان نزد آنها ناراحت می شوید، بصورت جدی با همسرتان صحبت کنید و از او بخواهید مشکلات شخصی را با خانواده اش مطرح نکند.

خودتان را تغییر ندهید

همسرتان شما را همین طور که هستید دوست دارد و شما هم خانواده اش را به همین شکل پذیرفته اید. پس نیازی ندارد برای خوشایند خانواده همسرتان خود را تغییر دهید. بلکه بهترین شکل از خودتان باشید. سعی کنید همانطور که تربیت شده اید، درست رفتار کنید. خودتان را بهتر یا بدتر از چیزی که هستید نشان ندهید.

رفتار با خانواده همسر

واقع بین باشید

در رویا سیر نکنید. ممکن است خانواده همسرتان با شما متفاوت باشند و در برخی موارد حرف ها و رفتارهایشان به کام شما تلخ باشد. خانواده همسرتان برای سالها قبل و با تفکرات خاص خود هستندو این حقیقتی ست که باید با آن کنار بیایید. از طرفی قبول کنید شما فردی تازه وارد هستید و نباید انتظار داشته باشید با افراد قدیمی خانواده برابر باشید و خود را با آنها مقایسه نکنید.

آرامش خود را حفظ کنید

با خودتان تمرین کنید که هنگام شنیدن حرف های مخالف نظرتان و کارهای متضاد با خواسته تان صبور و آرام باشید. لازم نیست عجولانه تصمیم بگیرید و به سرعت واکنش نشان دهید. با حفظ آرامش در برخورد با خانواده همسرتان، فردی معقول و محترم شمرده می شوید. در برخورد با مسائلی که خوشایندتان نیست پخته رفتار کنید و راه حرف و حدیث را ببندید.

رفتار با خانواده همسر

مهربان و شوخ طبع باشید

هیچ چیز به اندازه مهربانی و لطافت برای یک فرد زیبا نیست. حتی اگر عصبانی هستید سعی کنید مهربان باشید و واکنش بدی نشان ندهید. گاهی اوقات شوخی را چاشنی کار کنید و از همسر و خانواده اش دل ببرید. فقط دقت کنید شوخی شما محترمانه و متناسب با سن و سال و جنبه افراد داخل جمع باشد. در عین حال خیلی خودمانی نشوید و همیشه افراد خانواده همسرتان را "شما" خطاب کنید.

مهربان و شوخ طبع باشید

هنگام دخالت و نظرها خونسرد رفتار کنید

باید قبول کنید بسیاری از نظرها یا به قولی دخالت های خانواده همسرتان، به دلیل دلسوزی و علاقه زیاد به فرزندش است. شاید در ابتدا سخت باشد اما به مرور تمرین کنید تا هنگامی که آنها نظر می دهند یا سوالاتی که حس دخالت در زندگی مشترک را به شما می دهد، خونسر باشید و لبخند بزنید.

هنگام دخالت و نظرها خونسرد رفتار کنید

در ارتباط بین همسر با خانواده اش دخالت نکنید

در ارتباط همسرتان با خانوده اش، صحبت ها و بحث های آنها هرگز دخالت نکنید و نظر ندهید. سعی کنید حواس خود را پرت کنید یا مشغول کار دیگری شوید. حتی اگر در حضور شما بحث و مشاجره ای رخ داد هیچ واکنشی نشان ندهید و در صورت امکان جمع را ترک کنید.

رفتار درست با خانواده همسر

خانواده همسرتان را بشناسید

ابتدای ازدواج شما شناختی نسبت به خانواده همسرتان ندارید و همین عدم شناخت برای شما سو تفاهم و ناراحتی ایجاد می کند. اما پس از گذشت مدتی اخلاق و رفتار آنها را می شناسید. با شناخت خانواده همسرتان، دلیل بسیاری از رفتارها و صحبت های آنها را درک می کنید و کمتر از آنها دلخور می شوید.

شناخت خانواده همسر

رفتار صحیح با خانواده همسر

  • نگهداری فرزند را به خانواده همسر نسپارید
  • صحبت های خانواده هسرتان را تایید کنید
  • بدون چشم داشت و توقع کاری را انجام دهید
  • بدگویی همسرتان را نزد خانواده اش نکنید
  • از خود و همسرتان نزد خانواده هایتان انتقاد و بدگویی نکنید
  • کادو و تزیین کادو در مناسبات خاص برای خانواده همسرتان را فراموش نکنید

 


نحوه برخورد صحیح با خانواده همسر

نحوه برخورد صحیح با خانواده همسر

نحوه برخورد صحیح با خانواده همسر

نحوه برخورد صحیح با خانواده همسر

نحوه برخورد صحیح با خانواده همسر
ارائه Sara
بخشخواندنی
دستهعروسی
توضیح مختصر خواندنی عروسی روز نحوه برخورد صحیح با خانواده همسر برخورد صحیح با خانواده همسر پس از ازدواج شما صاحب خان مدل خواندنی عروسی جدید,مدل خواندنی عروسی سال,
صفحه قبل