عروسی ساز سامانه آنلاین محاسبه هزینه های جشن عروسی

اشتباهات دوران عقد

اشتباهات دوران عقد


اشتباهات در دوران عقد

ازدواج تنها پیوند بین دو نفر نیست. بلکه با ازدواج شما با دو فرهنگ متفاوت و دو خانواده متفاوت روبرو می شوید. به همین دلیل کمی اختلاف نظر و سلیقه به ویژه در اوایل ازدواج و دوران عقد کاملا طبیعی به نظر می رسد و اگر درگیر مسائل جزئی هستید، اصلا نباید نگران باشید. برای مدیریت زندگی مشترک و رفع این اختلافات باید آگاهی خود را نسبت کارهای درست و اشتباه زندگی مشترک بالا برده، نکات مهم و کلیدی در دوران عقد را رعایت کرده و سیاست های زندگی زناشویی را یاد بگیرید. در نهایت اگر مشکلات شما بیشتر از حد معمول بود برای بررسی و رفع آن باید به مشاور مراجعه کنید. اگر در دوران عقد هستید این مطلب سایت عروسی ساز برایتان بسیار مفید است. در این مطلب اشتباهاتی که زوج های جوان گاها بصورت ناخواسته انجام می دهند را بیان می کنیم. تا جاییکه می توانید از این اشتباهات جلوگیری کنید. سایت عروسی ساز برای تمام زوج های جوان آرزوی خوشبختی و سعادت دارد.

اشتباهات در دوران عقد

عدم توجه به تعهدات

یکی از اشتباهات بزرگ دوران عقد، عدم توجه به تعهداتی ست که دختر و پسر در مراسم خواستگاری به آن اذعان داشته اند. عدم توجه به قول و قرارهایی که در مراسم خواستگاری و نامزدی باهم گذاشته اید موجب بحث و مشاجره می شود. پس در هنگام خواستگاری تمام حقیقت را درباره مسائل مربوط به خانواده، مسائل مالی و فرهنگی خود مطرح کنید تا در دوران عقد دچار مشکل نشوید. اگر درباره مسئله های حقیقت را بیان نکنید یا پنهان کاری کنید بدون تردید سبب بی اعتمادی طرف مقابل می شوید.

عدم توجه به تعهدات

تغییر طرف مقابل

اینکه شما و همسرتان به دلیل فرهنگ خانوادگی و تربیت در خانواده های متفاوت، از نظر شخصیتی و اخلاقی تفاوت داشته باشید امری کاملا طبیعی ست. شما باید همسرتان را همینطور که هست قبول کنید و او را با خود و طرافیانتان مقایسه نکنید. این کار اعتماد به نفس همسرتان را کاهش داده و حتی موجب افسردگی و ناراحتی وی می شود. حس تحقیر، نا امیدی و سرکوب همسرتان سبب مشاجرات پی در پی و دوری وی از شما می شود.

تغییر طرف مقابل

عدم توجه به ارتباط با خانواده همسر

با اینکه در دوران عقد شما رسما زن و شوهر هستید اما این دلیل نمی شود مدام خانه همسرتان باشید. در دوران عقد باید احترام خود را نگه دارید، با رفت و آمد زیاد به خانه همسر، باعث می شوید روی شما و خانواده همسرتان به هم باز شود و این برای اول ازدواج اصلا خوشایند نیست. زیرا سبب دلخوری و دوری از خانواده طرف مقابل و از بین رفتن رفت و آمد با آنها می شود.

از طرفی نرفتن به خانه همسرتان نیز جلوه خوبی ندارد و باید حداقل هفته ای یکبار به آنها سر بزنید. سعی کنید همیشه دست پر به خانه همسرتان بروید حتی اگر شده شاخه گل کوچکی با خود ببرید. عدم مدیریت ارتباط با خانواده همسر سبب دلخوری و دعوای زن و شوهر ها می شود.

عدم توجه به ارتباط با خانواده همسر

دخالت خانواده ها

همه ما می دانیم که پدر و مادر دلسوزترین افراد هستند و ما را بیش از همه دوست دارند. اما شما زندگی جدید و مستقلی را تشکیل داده اید و نباید به دیگران اجازه دخالت در زندگی مشترکتان را بدهید. ناتوانی دختر و پسر برای مدیریت اظهارنظر‌های خانواده ها یکی از رایج ترین دلایل اختلافات و دلخوری زوج جوان می باشد. گاهی اوقات حتی حسادت خانواده‌ها به عضو جدید، ممکن است باعث ایجاد کدورت جدی شود. که در این مورد هر دو طرف باید سیاست نحوه برخورد با خانواده ها و دخالت آنها را داشته باشند.

دخالت خانواده ها

رفتارهای نابجا

شوخی ها و رفتارهای نابجا که بعضی از دختر پسرهای جوان به عنوان شوخی و با فکر صمیمی بودن با طرف مقابل و خانواده وی انجام می دهند، گاهی اوقات سبب دلخوری و ناراحتی می شود که حتی به دعوا نیز منجر می شود. شوخی های این چنینی هنگاهی درست است که شما به شناخت کاملی از شخصیت و جنبه آنها رسیده باشید.

شوخی های زن و شوهری

دروغ گفتن

دروغ گفتن همیشه کار ناپسندی ست. در زندگی خود همیشه صداقت را سرلوحه خود داشته باشید و از دروغ گفتن حتی به شوخی جدا بپرهیزید. هنگامیکه همسر شما متوجه دروغتان شود، از شما دلخور شده و باعث عدم اعتماد و سردی وی نسبت به شما می گردد.

عدم توجه به رسم و رسوم ازدواج

شما با آگاهی کامل از رسم و رسوم ازدواج کرده اید و اگر طرف مقابلتان خواستار این سنت ها (البته سنت های منطقی و به جا) باشد. نمی توانید از آن سر باز بزنید. البته این قضیه کاملا دو طرفه است و برای خانواده عروس و داماد هر دو صدق می کند. نباید سخت گیری برای برگزاری مراسم و هدایای عقد و عروسی از طرف خانواده عروس به قدری زیاد باشد که به داماد و خانواده وی فشار وارد شود. و از طرفی داماد نیز نباید خواسته های معقول و منطقی عروس و خانواده اش را پشت گوش اندازد. این مسائل نیز سبب مشکلات و بحث های زن و شوهری در عقد می شود.

عدم توجه به رسم و رسوم ازدواج

عدم توجه به مناسبات خاص در دوران عقد

دوران عقد و اوایل ازدواج همسرتان و حتی خانواده وی در برخی مناسبات خاص از شما توقع هدیه هرچند کوچک و تبریک دارند. مناسباتی مانند: روز پدر، روز مادر، تولد اعضای خانواده، عید نوروز و... پس این مناسبات را جایی یادداشت کنید و از همسرتان بخواهید اگر فراموش کردید به شما گوشزد کند. در این مناسبات برای آنها هدیه ای کوچک تهیه کنید و با دیزاینی زیبا تقدیم کنید. هدیه دوران نامزدی و عقد در ذهن همه عروس دامادها خاطره می شود.

عدم توجه به مناسبات خاص در دوران عقد

عدم توجه به نیازها و مسائل مالی

بسیاری از خانواده ها رسم دارند پس از ازدواج خرج دختر با همسر است. ولی داماد به دلیل عدم آگاهی و یا مشکلات اقتصادی به این قضیه بی اعتناست. پس رسم خود را در این زمینه به همسرتان بگویید و از بروز هرگونه مشکل جلوگیری کنید.

عدم توجه به نیازها و مسائل مالی

فاش کردن رازهای زندگی شخصی

شما و همسرتان اکنون یک خانواده هستید که مسائل و مشکلات خاص خود را دارید. هرچند پیش از ازدواج نزدیک ترین فرد به شما پدر و مادرتان بودند اما اکنون باید بسیاری از مسائل شخصی زدگیتان را از آنها پنهان کنید. بازگو کردن مسائل خصوصیتان نزد خانواده، موجب دلخوری و مشاجرات زناشویی خواهد شد.

عدم توجه به مسائل جنسی در دوران عقد

مسائل و رابطه جنسی  حریم شخصی مهم هر فردی می باشد. از طرفی نیازهای جنسی برای دختر و پسر اهمیت بسزایی دارد. بهتر است در مراسم خواستگاری خجالت را کنار گذاشته و درباره مسائل جنسی صحبت کنید. برخی از خانواده ها رسم ندارند در دوران عقد رابطه جنسی داشته باشند و ممکن است این برای طرف مقابلتان خوشایند نباشد. از طرفی ترس از بارداری در دوران عقد و یا ترس از جدایی در دوران عقد سبب می شود بسیاری از زوج های جوان از رابطه جنسی در عقد خودداری می کنند. اما این تصمیم باید کاملا دو طرفه باشد زیرا عدم توافق در این زمینه عواقب جبران ناپذیری در پی دارد. به هرحال شما رسما زن و شوهر هستید و برقراری رابطه جنسی در چهارچوب ازدواج بلا مانع می باشد.

عدم توجه به مسائل جنسی در دوران عقد

صحبت نکردن و حل نکردن دلخوری ها

در انتها هر مسئله ای که موجب دلخوری و ناراحتی شما و همسرتان می شود، با صحبت در فضایی دوستانه و آرام قابل حل است. اگر در مورد دلخوری و دلیل ناراحتی خود با همسرتان صحبت نکنید به این ناراحتی ها دامن زده و موجب دوریتان از هم می شود. باهم صحبت کنید و گاهی حتی اگر مقصر نیستید از هم عذرخواهی کنید.

حل مشکلات زن و شوهری

 


اشتباهات دوران عقد

اشتباهات دوران عقد

اشتباهات دوران عقد

اشتباهات دوران عقد

اشتباهات دوران عقد
ارائه Sara
بخشخواندنی
دستهنامزدی
توضیح مختصر خواندنی نامزدی روز اشتباهات دوران عقد اشتباهات در دوران عقد ازدواج تنها پیوند بین دو نفر نی مدل خواندنی نامزدی سال,مدل خواندنی نامزدی سال,
صفحه قبل