عروسی ساز سامانه آنلاین محاسبه هزینه های جشن عروسی

نکات مهم در انتخاب کارت عروسی

نکات مهم در انتخاب کارت عروسی


نکات مهم در انتخاب کارت عروسی

تاریخچه پیدایش دعوتنامه ها

حدود سال های 1447 مردم برای دعوت از مهمانان خود کسی را استخدام می گردند که این فرد در خیابان ها راه می رفت و مراسم عروسی را اعلام می کرد. اما در قرون وسطی، اشراف از کمک راهب ها استفاده می کردند و خوشنویسی هایی را به مهمانان می فرستادند، اما از آنجایی که سواد در آن زمان ها در حد ابتدایی بود، از این دعوتنامه ها استقبال چندانی نشد.
در اواسط قرن پانزدهم سوادآموزی بهبود یافت و طبقه اشراف اغلب از آن بهره مند می شدند، به این ترتیب استفاده از دعوتنامه ها به شکل امروزی توسعه پیدا کرد. اما این دعوتنامه ها به شکل امروزی نبودند، بلکه آنها یک تکه کاغذ پیدا می کردند و با استفاده از جوهر چیزهایی بر روی آنها چاپ می کردند. پس از جنگ جهانی دوم تولید انبوه کارتهای دعوت صورت گرفت.
امروزه به دلیل تقاضا و خواسته مردم تنوع کارتهای عروسی بسیار زیاد شده است و از جنس های مختلفی مثل مقوا، چوب، پارچه های ابریشمی و حصیر ساخته می شود و اغلب با برش های لیزری، نگین و پاپیون آن را تزیین می کنند. اغلب کارتها را بر اساس جنس آنها دسته بندی می کنند.

کارت عروسی


انتخاب کارت عروسی و رساندن آن به دست اطرافیان و آشنایان و دوستان به نوعی آخرین مرحله تدارکات عروسی محسوب می شود و البته زیباترین قسمت عروسی نیز هست، چرا که عروس و داماد با شوق و ذوق کارت عروسی شان را به کسانی که دعوت کرده اند می دهند و دیگران را هم در شادی خود سهیم می کنند. انتخاب کارت عروسی نیز مقوله مهمی است چرا که به عنوان یک یادگاری نزد همه کسانی که دعوت شده اند، باقی می ماند. در ادامه به بررسی نکاتی که انتخاب کارت عروسی را برای عروس و داماد آسان تر می کند می پردازیم.

کارت عروسی

نکات قابل توجه در انتخاب کارت عروسی

کارت دعوت عروسی، معمولا اولین چیزی است که مهمانان شما از مراسمتان می بینند و به خاطر می سپارند. بنابراین اگر موقع انتخاب کمی بیشتر وسواس به خرج دهید و از خلاقیت و سلیقه تان استفاده کنید، قطعا ضرر نمی کنید.
در صورتی که سن عروس و داماد زیاد باشد، باید از کارت های سنگین تر با متن ها و شعرهای ملیح تر استفاده شود. در حد امکان از خرید کارت هایی با رنگ های تند و یا طرح های بچه گانه پرهیز نمایید.
در صورتی که سن عروس و داماد خیلی کم باشد (مثلا هجده تا بیست و دو سال) استفاده از کارتهای فانتزی با طرح های رنگی و متن هایی ساده تر و عامیانه تر را پیشنهاد می کنیم.

متن دعوت کارت عروسی

از سرودن شعرهای بسیار عاشقانه و یا متن هایی که با زبان عامیانه نوشته شده اند دوری کنید. در انتخاب شعر و یا متن کارت ازدواج تان حوصله و دقت به خرج دهید، چون گاهی شعر شما در ذهن میهمانان به یادگار می ماند. اگر متن های عاشقانه دوست ندارید و یا هیچ شعری برای کارتتان در نظر نگرفته اید می توانید با یک جمله رسمی کارتتان را پر کنید و مهمانانتان را مودبانه و محترمانه دعوت کنید.
اگر مهمانی را در باغسراها و تالارها برگزار می کنید و یا محل برگزاری مراسم عروسی آدرس پیچیده ای دارد حتما نقشه یا کروکی محل مراسم را ضمیمه کارت عروسی تان کنید تا مهمانانتان دیر به مراسم نرسند.
اطلاعات مهمانان از این جهت در کارت عروسی آورده می شود که دقیقا نشان دهد چه تعداد از اعضای خانواده به عروسی دعوت شده اند. همینطور کار توزیع کارتها را ساده تر می کند. اغلب در پشت پاکت ها جایی برای نوشتن نام مهمانان تعبیه شده و توصیه می شود با خط خوب و خوانا نام خانوادگی را روی آن بنویسید و به تعداد افرادی که می خواهید دعوت کنید کارت ورود به تالار داخل کارت بگذارید.
همانند اطلاعات مهمانان، وجود اطلاعات میزبان نیز ضروری است. همه مهمانان دوست دارند با دیدن کارت اطلاعات دقیقی از عروس و داماد و شخصی که این کارت را برایشان فرستاده، کسب کنند.

متن روی پاکت کارت عروسی

زمان و مکان عروسی مهم ترین بخش از کارت دعوت عروسی شما است و باید دقت کنید تا به صورتی دقیق و بدون هیچ اشتباهی اطلاعات این بخش را وارد کنید. اطلاعات مکان را باید با جزییات وارد کنید و همانطور که قبلا گفته شد اگر حدس می زنید پیدا کردن این مکان برای مهمانان سخت باشد، کروکی آن را به کارت دعوت پیوست کنید.
کارت دعوت بهتر است دو هفته قبل از عروسی به دست مهمانان برسد، زیرا در دنیای شلوغ امروزی دو هفته زمان معقولی جهت آماده شدن برای حضور در یک جشن به نظر می رسد. زودتر از این دو هفته لازم نیست کارت را توزیع کنید چون ممکن است به فراموشی سپرده شود.
فراموش نکنید که وظیفه توزیع کارت عروسی، بر عهنده عروس و داماد است.

کارت عروسی

 

 

0 تلفن نکات مهم در انتخاب کارت عروسی مشهد
09366709455 موبایل نکات مهم در انتخاب کارت عروسی مشهد
09037244777 شماره سایت عروسی ساز جهت هماهنگی تخفیف
ثبت جهت ساخت جشن عروسی

نکات مهم در انتخاب کارت عروسی

نکات مهم در انتخاب کارت عروسی

نکات مهم در انتخاب کارت عروسی

دریافت تخفیف خدمات عروسی

شماره همراه دریافت کننده پیامک فعالسازی

برای ثبت نام اشتراک طلایی عروسی ساز فرم بالا را پر نمائید.
نکات مهم در انتخاب کارت عروسی
آدرس استان خراسان رضوی- شهر مشهد - بلوار رضوی
تلفن ثابت : 0 - همراه : 09366709455 - کپن تخفیف : aroosisaz
ارائه عروسی ساز
بخشخواندنی
دستهعروسی
توضیح مختصرخواندنی عروسی زیبا نکات مهم در انتخاب کارت عروسی نکات مهم در انتخاب کارت عروسی تاریخچه پیدایش دعوتنامه خواندنی عروسی مجلل,انواع خواندنی عروسی,
صفحه قبل