عروسی ساز سامانه آنلاین محاسبه هزینه های جشن عروسی

نگهداری دسته گل عروس

نگهداری دسته گل عروس


نگهداری دسته گل

شاید ذهن شما هم درگیر این موضوع باشد که بعد از جشن عروسی با دسته گل خود چه کاری انجام دهید تا آن را برای همیشه نگهدارید؟ دسته گل عروسی یکی از مواردی ست که از مراسم عروسی برایتان باقی می ماند. اگر لباس عروس خود را کرایه کرده باشید بعد از جشن عروسی آن را به مزون پس می دهید. حتی عکس ها و فیلم های مراسمتان با اینکه یادگاری های ارزشمندی از جشن عروسی هستند اما قابل لمس و زنده نیستند. اما دسته گل یادگار کوچک و زنده از مراسم عروسی شماست. شاید به فکرتان برسد از مدل های دسته گل عروس مصنوعی استفاده کنید تا نگران خراب شدن گل های آن نشوید. اما زیبایی و طراوت گل های طبیعی با هیچ چیز دیگر جایگزین نمی شود. خشک کردن دسته گل عروس با روش های جدید باعث می شود دسته گل عروسی خود را برای همیشه ماندگار کنید. پس سعی کنید تا دسته گل عروسی خود را با روش هایی که در این مطلب سایت عروسی ساز می گوییم خشک کرده و با قاب کردن یا قرار دادن آنها در گلدان، دسته گل عروسی را برای همیشه نزد خود نگهدارید.

نگهداری دسته گل عروس

آویزان کردن دسته گل عروس

از ابتدایی ترین روشها برای خشک کردن دسته گل عروس آویزان کردن آن می باشد. پس از جشن عروسی طنابی به شاخه های دسته گل عروسی خود وصل کنید و دسته گل عروس را بصورت وارونه آویزان کنید. می توانید برای بهتر خشک شدن گل های دسته گل عروس دور دسته گل را با روزنامه بپوشانید. برای اینکه از تغییر رنگ گل ها مطمئن شوید قبل از آویزان کردن دسته گل عروسی به تمام گل های آن اسپری مو بزنید. تقریبا بعد از دو هفته دسته گل عروسی شما خشک و آماده می شود.

آویزان کردن دسته گل عروس

خشک کردن گل های دسته گل عروس با کتاب

در این روش باید گل ها را از حالت دسته جدا کنید و تک تک آنها را خشک کنید. برای این کار می توانید از یک کتاب قطور استفاده کنید یک صفحه از آن کتاب را باز کنید. روی صفحه کتاب یک کاغذ سفید تمیز بگذارید تا به گل رنگ پس ندهد. سپس گل را روی کاغذ تمیز بگذارید و کتاب را ببندید. باید روی کتاب وسایل یا کتاب های سنگین دیگر را قرار دهید تا گل ها تحت فشار بهتر خشک شوند. برای این روش شاید نتوانید تمام گل های دسته گل عروسی را خشک کنید و به تعداد زیادی کتاب احتیاج داشته باشید. با اینکه در این حالت گلها صاف می شوند و برجستگی طبیعی خود را از دست می دهند اما بازهم زیبایی خود را دارند. عموما دو تا سه هفته زمان برای این روش خشک کردن گل نیاز دارید.

خشک کردن گل با کتاب

خشک کردن گل ها با استفاده از اتو

این روش خشک کردن نیز باعث می شود مجبور شوید دسته گل را از حالت دسته خارج کنید و گل ها را تک تک کنید. این روش زیاد توصیه نمی شود و چند عیب دارد. یکی از این عیوب تغییر رنگ گل هاست و دیگری اینکه این روش مناسب گلهای حجیم مانند گل رز نیست و برای گل هایی مانند بنفشه، یاس و ... مناسب است. باید گل ها را لای دستمال یا روزنامه بگذارید و با اتو آنها را خشک کنید. این یک روش سریع برای خشک کردن گل هاست.

خشک کردن گل ها با استفاده از اتو

استفاده از مواد شیمیایی برای خشک کردن دسته گل عروس

بسیاری از گل ها و البته گیاهان را می‌توان با مواد شیمیایی که جاذب رطوبت هستند خشك كرد. گل های حساس مانند لیلیوم و ارکیده با این روش بهتر خشک می شوند. مواد شیمیایی برای خشک کردن گلها عبارتند از: سیلیكا ژل، بُراز، نمك، اسید بوریك، زاج، آرد ذرت و شن ، سبك‌ترین و مناسب‌ترین ماده شیمیایی برای اینکار، براز است كه برای كارهای هنری و خشك كردن گل‌ها استفاده می شود و در داروخانه‌ها موجود است. در این روش باید ظرفی را پر از مواد کنید و سپس گل را در آن غوطه ور کنید. این مواد باید تمام گلبرگ ها را بپوشاند. اما دقت کنید نباید مواد به گلها بچسبد.

استفاده از سیلکا ژل برای خشک کردن دسته گل عروس

سیلکا ژل را می توانید از داروخانه ها تهیه کنید. ابتدا باید توجه داشته باشید که دانه‌های سیلیكا ژل کمی درشت هستند و باید بوسیله آسیاب و یا دیگر وسایل آسیاب شوند. به کمک چای صاف كن آن را بر روی گل بپاشید. آسیاب کردن آن باعث می شود دانه‌های درشت سیلیكا ژل در لای گلبرگ‌ها فرو نرود. ماده سیلیكا ژل رطوبت را کامل از گل میگیرد. ارتفاع شاخه گلی كه در داخل مواد شیمیایی خشك می‌كنیم باید 2 الی 5/2 سانتی‌متر باشد. هر شکلی كه گل را در مواد قرار دهید گل به همان شكل خشك می شود. معمولا برای خشك كردن گل‌های حساسی مانند لیلیوم، آنتریوم و … از مواد شیمیایی استفاده می‌كنیم تا شكل و ظاهر گل تغییر نكند. هر کدام از مواد شیمیایی خشك كننده را می توان بعد از هر بار مصرف دوباره استفاده نمود.

استفاده از سیلکا ژل برای خشک کردن دسته گل عروس

خشک کردن دسته گل عروس با شن

برای خشک کردن گل ها می توانید از شن های ساحل کمک بگیرید. شن ها بشویید و دقت کنید یکدست باشند تا به گلبرگ های گل آسیب نزند. شن ها را روی سطح صافی مثل میز یا سینی پخش کنید و سپس گل ها را در آن بخوابانید.

نگهداری از گل های خشک شده

وقتی مطمئن شدید که گلهای شما به خوبی خشک شده‌اند یک اسپری ثابت کننده روی گل‌ها اسپری کنید. برخی از لوازم آرایشی مثل اسپری‌های ثابت کننده مو نیز می‌تواند این کار را برای شما انجام دهد. وقتی گلهای خشک شده را به خوبی اسپری کردید، حال میتوانید آنها را روی یک تکه مقوا چسبانده و یا درون یک گلدان به شکل مصنوعی قرار دهید یا حتی آنها را قاب کنید و از زیبایی دسته گل و گل های عروسی خود لذت ببرید.

نگهداری از گل های خشک شده

09037244777 شماره سایت عروسی ساز جهت هماهنگی تخفیف

نگهداری دسته گل عروس

نگهداری دسته گل عروس

نگهداری دسته گل عروس

نگهداری دسته گل عروس

دریافت تخفیف خدمات عروسی

شماره همراه دریافت کننده پیامک فعالسازی

برای اخذ نوبت طراحی و برنامه ریزی جشن عروسی و استفاده از تخفیفات فرم بالا را تکمیل کنید.
نگهداری دسته گل عروس
ارائه Sara
بخشخواندنی
دستهعروسی
توضیح مختصر خواندنی عروسی خوشگل نگهداری دسته گل عروس نگهداری دسته گل شاید ذهن شما هم درگیر این موضوع باشد آخرین مدل خواندنی عروسی,مدل خواندنی عروسی جدید,
صفحه قبل