عروسی ساز سامانه آنلاین محاسبه هزینه های جشن عروسی

ژپون لباس عروس

ژپون لباس عروس


ژپون لباس عروس

مراسم عروسی به قدری مسائل جزیی و کوچک در عین حال مهم دارد که ممکن است حتی بعضی از آنها را فراموش کنید یا در مراحل آخر باعجله انجام می دهید. حتی مسائل کوچکی مثل ژپون لباس عروس که اصلا دیده نمی شود اما باید به خوبی انتخاب شود تا لباس عروس شما هم فرم زیبایی داشته باشد. شاید هنوز به درستی ندانید ژپون لباس عروس چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ پس این مطلب از سایت عروسی ساز را حتما بخوانید.

ژپون چیست؟

حتما می دانید پس از انتخاب لباس عروس باید ژپون مناسب مدل لباس عروس خود را انتخاب کنید. ژپون یک دامن فنردار است که زیر لباس عروس پوشیده می شود. ژپون باعث می شود دامن لباس عروس شما خوش فرم و شکیل بایستد و تا انتهای مراسم عروسی نیز به همین شکل باقی بماند. ژپون ها معمولا از پارچه های حریری، توری و سبک دوخته میشوند و متناسب با مدل دامن لباس عروس از چند ردیف فنر، چند لایه تور و ... برای دوخت ژپون استفاده شود. باید بدانید انتخاب ژپون به پفی که برای لباس عروس مد نظر دارید و طبعا به مدل لباس عروس بستگی دارد.

ژپون چیست

نکات انتخاب ژپون لباس عروس مناسب

  1. فنرهای ژپون لباس عروس باید جنس خوبی داشته باشند. فنر های خیلی ضخیم و محکم باعث می شود نشستن شما روی صندلی سخت شود و هنگام نشستن نیز دامنتان بالا می رود. فنر خیلی نازک نیز باعث می شود فرم خود را زود از دست بدهد و پف لباس عروس در طول مراسم تغییر شکل دهد.
  2. ژپون لباس عروس به هیچ عنوان نباید بلند باشد. اندازه استاندارد ژپون لباس عروس تا مچ پاست. از آنجاییکه لباس های عروس معمولا سنگین هستند باعث می شود ژپون کمی پایین تر بیاید اما دقت کنید اگر ژپون لباس عروس بلند باشد راه رفتن با آن بسیار دشوار است و حتی ممکن است زیر پای عروس گیرکند و عروس زمین بیفتد.
  3. کمر ژپون لباس عروس نیز باید کاملا اندازه باشد. اگر دور کمر ژپون تنگ باشد اذیت می شوید و اگر گشاد باشد با سنگینی لباس عروس و حرکت شما، ژپون زیر لباس عروس تکان می خورد و مجبورید دائما آن را بالا بکشید.
  4. ژپون لباس عروس شما نباید از روی لباس عروس مشخص باشد. فنرهای ژپون باید توسط چند لایه تور یا حریر پوشانده شوند تا خط فنرها از روی لباس عروس دیده نشوند. حتما هنگام پرو لباس عروس به این موضوع دقت کنید زیرا از نظر ظاهری برای لباس عروس بسیار مهم است.
  5. برای لباس عروس دنباله دار، از ژپونی که جلوی آن متناسب با قد لباس عروس است و پشت آن دنباله دار است استفاده کنید تا دنباله لباس عروس نیز زیباتر شود.

نکات انتخاب ژپون لباس عروس

ژپون لباس عروس مناسب برای لباس عروس مدل ماهی

برای اینکه دامن شما در مدل لباس عروس ماهی زیباتر دیده شود باید ژپونی انتخاب کنید که تا زیر زانو ساده و نازک است و از زیر زانو تا پایین حالت پف دار داشته باشد. برای لباس عروس مدل ماهی می توانید از ژپون فنردار استفاده نکنید و چند لایه تور، زیر دامن لباس عروس اضافه کنید.

ژپون لباس عروس مناسب برای لباس عروس مدل ماهی

ژپون لباس عروس مناسب برای لباس عروس مدل A - LINE

در این مدل لباس عروس، پف دامن لباس عروس از کمر شروع می شود اما پف دامن زیاد نیست. پس باید ژپونی استفاده کنید که حداقل دو ردیف فنر یکی بالای زانو و یکی پایین دارد و باعث می شود لباس عروسی شما خوش فرم تر باشد. اگر می خواهید لباس عروس خیلی کم پف باشد بهتر است از ژپون فنردار استفاده نکنید و چند لایه تور زیر دامن لباس عروس بدوزید.

ژپون لباس عروس مناسب برای لباس عروس مدل A-LINE

ژپون لباس عروس مناسب برای لباس عروس پرنسسی

مدل لباس عروس پرنسسی، دامن با پف خیلی زیاد دارند. ژپون این مدل لباس عروس باید حداقل سه فنر داشته باشد. یک فنر بالای دامن و نزدیک به کمر قرار می گیرد فنر دوم نزدیک زانو و فنر سوم پایین دامن قرار دارد. هرچه فنر بالا به کمر عروس نزدیکتر باشد پف لباس نیز بیشتر می شود.

ژپون لباس عروس مناسب برای لباس عروس پرنسسی


ژپون لباس عروس

ژپون لباس عروس

ژپون لباس عروس

ژپون لباس عروس

ژپون لباس عروس
ارائه Sara
بخشخواندنی
دستهعروسی
توضیح مختصرمد خواندنی عروسی روز ژپون لباس عروس ژپون لباس عروس مراسم عروسی به قدری مسائل جزیی و کوچک خواندنی عروسی روز,مدل خواندنی عروسی شیک,خواندنی عروسی شیک ,
صفحه قبل