عروسی ساز سامانه آنلاین محاسبه هزینه های جشن عروسی

محضر عقد

محضر عقد


انتخاب دفتر ازدواج مناسب

بسیاری از زوج های جوان وقتی سخن از ازدواج و خواندن خطبه عقد به میان می اید، دغدغه این را دارند که کجا مراسم عقدشان انجام شود. انتخاب دفتر ازدواج یا همان محضر مناسب برای جاری شدن خطبه عقد و ثبت رسمی ازدواج یکی از ارکان اصلی هر ازدواج است و از نظر قانون این کار اجباری نیز هست که این دغدغه از مراحل اولیه ثبت ازدواج می باشد. دغدغه های دیگری نیز برای عروس و داماد ها وجود دارد و آن این است که عاقدی که آنها را عقد میکند چه کسی باشد و چه روزی را برای عقد انتخاب کنند . از دغدغه های عروس خانم ها بد نیست به انتخاب مانتو عقد مناسب اشاره کنیم. هزینه هم که همیشه جای خود را دارد و از مهم ترین نگرانی های زوج های جوان است.

محضر عقد

مراسم عقد در محضر

اگر قرار است عقد کنان در مناسبت خاصی مثلا یکی از اعیاد یا جشنها برگزار شود، حتما از یک ماه قبل به فکر انجام هماهنگی های لازم باشید و گرنه محال است بتوانید محضری پیدا کنید که وقت داشته باشد. هر چقدر تعداد مهمانانی که به محضر می آیند کمتر باشد، برگزاری مراسم راحت تر انجام خواهد شد. بهتر است برای جلوگیری از شلوغی و ازدحام از بردن بچه ها به محضر خودداری کنید و فقط بزرگترهای دو خانواده همراهتان باشند. مسلما شما تنها عروس و داماد محضر مورد نظر نیستید، بنابراین خیلی زود یا خیلی دیر به آنجا نروید تا اگر قبل یا بعد از شما، عقد کنان دیگری در حال انجام بود، تداخل و بی نظمی ایجاد نشود. وقتی به محضر می روید یک سبد گل همراه داشته باشید. البته قطعا شما خودتان گل هستید، اما بودن یک سبد گل زیبا عکسهای شما را زیباتر خواهد کرد و به زیبایی مراسم نیز می افزاید. بهتر است محضری را برای خود انتخاب کنید که سفره عقد مناسب و زیبایی چیده و دیزاین کرده باشد.

مراسم عقد در محضر

رسوم عقد

بعضی از زوجها دوست دارند موقع عقد قرآن و آینه و شمعدان خودشان را داشته باشند و اولین بار بعد از عقد تصویر دو نفره شان را در آن ببینند. اگر شما از این دسته هستید، قرآن و آینه و شمعدانتان را با خود به محضر ببرید و در کنار سفره بگذارید. اگر رسم دارید، چادر سفید عروس سر کنید، چادرتان را همراه داشته باشید و قبل از اینکه خطبه عقد خوانده شود، سرتان کنید. البته بعضی مادرشوهرها دوست دارند خودشان چادر را روی سر عروس بیندازند. در بعضی خانواده ها هم بردن نان سنگک و پنیر و سبزی معمول است. بعضی خانواده ها هم پارچه سفید و قندی که روی سر عروس می سابند را خوش یمن می دانند و دوست دارند آنها را همراه خودشان ببرند و بعد تکه های آن پارچه را به دختران دم بخت بدهند، اگر شما هم چنین اعتقادی دارید، قند و پارچه را از خانه با خودتان ببرید. اگر برای پذیرایی بعد از عقد با محضر هماهنگ نکرده اید، خودتان یک جعبه شیرینی و یک سبد میوه همراهتان ببرید.

رسوم عقد

عقد محضری

یادتان نرود که روز محضر جواب آزمایش های قبل از ازدواج تان را همراه داشته باشید. همین طور اصل شناسنامه عروس و داماد و شاهدان عقد مورد نیاز است. لطفا قبل از اینکه به محضر بروید، در مورد اینکه چه کسانی شاهد عقد باشند، تصمیم گیری کنید تا بعدا برای عمو و دایی و پدربزرگ و .... دلخوری پیش نیاید. کنترل کنید همه مدارک لازم را هم همراه داشته باشید. یک نکته بسیار مهم دیگر، آگاهی از شرایط عقد است. به نفع خودتان است قبل از اینکه راهی محضر شوید، عقد نامه دوست یا فامیلی را که به تازگی ازدواج کرده بخوانید و بدانید قرار است چه چیزهایی را امضا کنید و پای چه تعهداتی باید بمانید.

هزینه محضر ازدواج

اما در مورد هزینه ثبت ازدواج هم بد نیست نکاتی را بدانید. محضرها برای ثبت عقد ازدواج معمولا هزینه تعریف شده ای دریافت می کنند. این هزینه که از طرف سازمان ثبت برای آن ها تعریف می شود مبلغ ثابتی است . اما در دفاتر مختلف و بر اساس خدماتی که به شما ارائه می دهند هزینه های متفاوتی از شما دریافت می شود. برای مثال وجود اتاق عقد مجزا، سفره عقدی مفصل یا ساده، نیروی خدماتی پذیرایی کننده از مهمانان شما، عکاسی و فیلمبرداری و… از جمله خدمات اضافه ای است که در بعضی دفاتر ارائه می شود و طبیعتا هر چقدر مزایا و امکانات بیشتر و بهتری در اختیار شما گذاشته شود، هزینه ها نیز افزایش خواهند یافت. اول از همه خیالتان را راحت کنیم که دفترداران معمولا به شما تخفیف نمی دهند و چه بسا شیرینی هم از شما بخواهند. بنابراین بهتر است از چند جا قیمت بگیرید و امکاناتشان را بسنجید و مناسب ترین جا را انتخاب کنید. اگر قرار است روز عروسی تان هم در محل برگزاری مراسم اتاق عقد داشته باشید، بهتر است محضر را ساده تر انتخاب کنید تا هزینه زیادی به شما تحمیل نشود. به هر حال به طور متوسط حدود 500هزار تومان هزینه عقدتان خواهد شد و هر چه محضر مجلل تر باشد، قیمت افزایش خواهد یافت. به طور کلی محضرها در شمال و غرب تهران گرانتر از شرق و مرکز هستند.


محضر عقد

محضر عقد

دریافت تخفیف خدمات عروسی

شماره همراه دریافت کننده پیامک فعالسازی

برای اخذ نوبت طراحی و برنامه ریزی جشن عروسی و استفاده از تخفیفات فرم بالا را تکمیل کنید.
محضر عقد
ارائه Sara
بخشخواندنی
دستهعروسی
توضیح مختصرمدل خواندنی عروسی سال محضر عقد انتخاب دفتر ازدواج مناسب بسیاری از زوج های جوان وقتی خواندنی عروسی جدید, آخرین مدل خواندنی عروسی,خواندنی عروسی شیک ,
صفحه قبل
 


با عروسی ساز بهترین روز زندگیتو بساز