عروسی ساز سامانه آنلاین محاسبه هزینه های جشن عروسی

ازدواج در ادیان مختلف

ازدواج در ادیان مختلف


آداب ازدواج در ادیان آسمانی دیگر

ازدواج یک پیوندی آیینی‌ است که طی مراسمی با احکام دینی بین زن و مرد در ادیان مختلف و در نقاط مختلف جهان برقرار شده، که منجر به تشکیل خانواده میشود و می‌تواند موجب زایش فرزند شود. همانطور که رسوم ازدواج در جهان متفاوت می باشد در ادیان مختلف نیز همین قضیه برقرار است. ازدواج کردن و تشکیل خانواده دادن در تمام ادیان آسمانی وجود داشته و دارد و همیشه به آن توصیه شده و همواره همه مردم در این ادیان به انجام این عمل تشویق شده اند. آشنایی با فرهنگ های دیگر کشورها همواره موضوعی بسیار جالب است که ازدواج را می توان یکی از آداب و رسومی دانست که آشنایی با آن در کشورهای دیگر همواره جذاب است.  برای آشنایی با آداب ازدواج در ادیان آسمانی دیگر با ما همراه باشید.

ازدواج یهودی ها

(در جامعه یهود) اجرای سنتی مراسم ازدواج در زیر یک سایبان، کنایه از آن است که ازدواج بیشتر برای ایجاد یک خانه و کاشانه است تا برقراری یک رابطه. از نظر سنتی، ازدواج تنها به دو نفر مربوط نمی شود، بلکه اتحادی است که در میان دو خانواده به وجود می آید بنابراین جشن ازدواج مستلزم حضور خانواده ی گسترده­ی دو طرف است. این نکته دلیلی است بر کثرت تعداد شرکت کنندگان در جشن­های ازدواج، که معمولا با حضور ۳۰۰ نفر میهمان یا بیشتر برگزار می شود.

ازدواج یهودیان

ازدواج یهود با غیر یهود

 یهودیان سنتی همواره مخالف سرسخت ازدواج یهودی با غیر یهودی بوده­ اند. هنگامی که انسان محوریت خانه را در یهودیت مورد توجه قرار می دهد، این امر آن قدرها تعجب آور نیست، اما اغلب دلیل این نکته را درست درک نمی کنند. علت آن که یهودیان نمی خواهند فرزندانشان با غیر یهودی ازدواج کنند آن نیست که احساس می کنند یک همسر غیر یهودی به قدر کافی خوب نیست ، بلکه بدان دلیل است که یک همسر غیر یهودی هر چقدر هم که خوب باشد قادر نیست به یک فرزند یهودی کمک کند تا سرنوشت و نقش اساسی خود را که گسترش ملت یهود و زنده نگهداشتن میراث یهود است ، ایفا نماید. یهودیان مترقی، که موضعی نسبتا آزادمنشانه نسبت به آینده دارند، دریافته­ اند که بسیاری از همسران غیریهودی به یهودیت رو می آورند، و در گذشته، والدینی که فرزندشان با غیر یهود ازدواج می کرد، لباس عزا به تن می نمودند و کم نبودند والدینی که دیگر هرگز با فرزندشان صحبت نمی کردند.

ازدواج یهود با غیر یهود

ازدواج در مسیحیت

ازدواج یکی از شعائر هفت گانه مسیحیت است که مسیحیان معتقدند برای نجات و رستگاری ضروری هستند البته در نحوه ی تأثیر این شعائر در رستگاری اختلاف نظر دارند.

در دین مسیح؛ هفت آیین و شعار شناخته شده است؛ پیروان آن معتقدند که فیوضات خدا از این هفت طریق به صورت نامرئی به انسان می رسد و در نجات و تقدس انسان اثر دارد، ازدواج یکی از این هفت شعار می باشد . ازدواج مقدسی که در بین این هفت شعار شناخته شده است مانند سایر اعمال صرفا عمل تقدیسی نیست، بلکه پیمان میان زن و شوهر و اموری که ازدواج با آنها تکمیل شود را نیز شامل می شود؛ در کتاب مقدس از ازدواج به سرّ عظیم یاد شده است و آن را نمونه ای زمینی از یک حقیقت آسمانی می داند؛ سرّ عظیم در واقع همان ارتباط میان زن و شوهر است .

بر همین اساس ازدواج یک پدیده صرفا دنیوی و انسانی نیست بلکه یک امر آسمانی است و نشانه محبت خداوند به بشریت می­باشد ؛ به همین دلیل طلاق و تجدید فراش در این دین مردود شناخته شده است. چون ازدواج یک پیمان آسمانی است قابل نقض و گسستن نیست و طلاق زن و ازدواج مجدد «او»، در حکم زنا می­باشد. اما با همه ی فضیلتی که در این دین برای ازدواج ذکر شده است در مرتبه دوم بعد از تجرد قرار می گیرد.

ازدواج مسیحیان

و اصل بر مجرد بودن است تمام قداست و فضیلت ازدواج برای دفع شهوت و جلوگیری از معصیت است. ازدواج و به خودی خود تقدسی ندارد و تنها وسیله ای برای محفوظ ماندن ازگناه است در صورتی که شخص احتمال ارتکاب حرام را بدهد مستحب می شود و اگر کسی بتواند شهوت خود را کنترل کند دوری از ازدواج فضیلت بیشتری دارد .

در رساله پولس آمده است که مرد را، نیکو آن است که زن را لمس نکند، لکن برای دوری از زنا مرد، همسر خود را نگه دارد؛ به مجردین و بیوه زنان می گویم که ایشان را نیکوست که مثل من بمانند و اگر پرهیز ندارند نکاح کنند که از آتش هوس بهتر است. و همچنین در جایی دیگر می گوید : شخص مجرد در امور خداوند می اندیشد که چگونه رضامندی خداوند را بجوید و صاحب زن در امور دنیا می اندیشد که چگونه زن خود را خوش سازد. به همین جهت ، از باب جمع بین ارزش بودن رهبانیت و تجرد و ضرورت حفظ از گناه، ازدواج با یک نفر و نه بیشتر بدون طلاق، مباح دانسته شده است . برخی مسیحیان معتقدند که ازدواج؛ راه آسان زندگی دنیایی بدون ریاضت است و عزوبت، و ریاضت دنیوی راه آسان تقرب به خدا می باشد و مجردین مانند ملائکه می شوند. از بین سه فرقه مسیحیت ، پروتستانها, شعائر دینی من جمله، ازدواج را جزء ضمائم گزینشی زندگی می دانند و؛ برخلاف دو فرقه دیگر که بین آئین دست گذاری و ازدواج یکی را انتخاب می کنند آنها بین این دو شعار تنا قضی نمی ببینند لذا کشیشا نشان ازدواج می کنند. در آئین ارتدوکس اگر شخص متأهلی وارد کلیسا شد می تواند کشیش باشد ولی نمی تواند اسقف شود. ولی در فرقه ی کاتولیک به هیچ وجه کشیشها نمی توانند ازدواج کنند.

کشیش های دین مسیح

09037244777 شماره سایت عروسی ساز جهت هماهنگی تخفیف

ازدواج در ادیان مختلف

ازدواج در ادیان مختلف

ازدواج در ادیان مختلف

دریافت تخفیف خدمات عروسی

شماره همراه دریافت کننده پیامک فعالسازی

برای اخذ نوبت طراحی و برنامه ریزی جشن عروسی و استفاده از تخفیفات فرم بالا را تکمیل کنید.
ازدواج در ادیان مختلف
ارائه Sara
بخشخواندنی
دستهعروسی
توضیح مختصر خواندنی عروسی زیبا ازدواج در ادیان مختلف آداب ازدواج در ادیان آسمانی دیگر ازدواج یک پیوندی آیی مدل خواندنی عروسی شیک,انواع خواندنی عروسی,
صفحه قبل