عروسی ساز سامانه آنلاین محاسبه هزینه های جشن عروسی

شام عروسی

شام عروسی


منوی غذای مراسم عروسی

وقتی صحبت از عروسی به میان می آید، به مسائل مختلفی باید توجه کرد، چیدمان میز شام عروسی ، تزیین میز شام عروسی از این مسائل است که یکی از مهم ترین آن ها، منوی غذا می باشد. ما ایرانی ها به غذا اهمیت خاصی می دهیم و اگر یک مراسم خیلی عالی باشد اما غذایش چنگی به دل نزند، خاطره آن مراسم، با غذای بد پیوند می خورد. بودجه زوج های جوان معمولا بسیار متفاوت است که همین موضوع در نوع منوهای انتخابی تاثیرگذار است. قطعا هرچه بودجه شما بیشتر، منوی غذای شما، جذاب تر و متنوع تر و در نتیجه میز شام شما مجلل تر و بزرگ تر. با توجه به این که در یک مراسم عروسی افرادی با سلایق متفاوت وجود دارند باید با توجه به سلایق تمام افراد، منوی غذای مراسم عروسی انتخاب شود.

منوی شام عروسی

مواد غذایی که برای تهیه شام استفاده می شود، نوع و مقدار ادویه، چیدمان و رنگ غذاها می تواند بر اساس منطقه جغرافیایی و یا مطابق با عرف منطقه جغرافیایی باشد. برای مثال زمانی که جشن عروسی در خوزستان برگزار می شود، غذاهایی دریایی و همچنین خورشت هایی بومی این منطقه می تواند به عنوان غذای پذیرایی استفاده شود. اما توصیه ما این است که در کنار غذاهای سنتی، با غذاهایی که در جامعه عرف است، نیز از مهمانان پذیرایی شود.

برای مثال غذاهایی همچون زرشک پلو، باقالی پلو با گوشت بره، برنج سفید و جوجه کباب، خورشت فسنجان، ته چین مرغ، بوقلمون بریان مرغ یا غاز بریان و بره بریان نیز از جمله غذاهای معروف ایرانی هستند که در زمان پذیرایی از مهمانان در هر سفره ای دیده می شود. وجود این غذاها در سر میز شام مهمانان، جشن عروسی را رسمی تر می کند.

میز شام عروسی

چند نوع غذای ایران برای مجالس عروسی از جمله اصیل ترین غذاهای ایرانی که موسسات برگزاری مجالس عروسی انتخاب می کنند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

چلوکباب: یک غذای ایرانی و اصلی که از یک بشقاب پر از پلو، کباب برگ (یک سیخ) یا کوبیده (دو سیخ) با گوجه فرنگی کباب شده، سماق و نوشیدنی (معمولا دوغ) است. البته کبابها نیز انواع مختلفی دارند.

کباب شام عروسی

باقلاپلو: این غذا در ردیف غذاهای تشریفاتی به شمار می رود که به همراه گوشت سرو می شود. نوع گوشتی که برای تهیه باقلا پلو استفاده می شود اهمیت زیادی در طعم آن دارد.

زرشک‌پلو: معمولا زرشک پلو در مراسمات عروسی ایرانی ها متداولتر است که با استفاده از زرشک و زعفران تزئین می شود.

شام عروسی مجلل

 


شام عروسی

شام عروسی

شام عروسی

شام عروسی

دریافت تخفیف خدمات عروسی

شماره همراه دریافت کننده پیامک فعالسازی

برای ثبت نام اشتراک طلایی عروسی ساز فرم بالا را پر نمائید.
شام عروسی
ارائه Sara
بخشخواندنی
دستهعروسی
توضیح مختصر خواندنی عروسی خوشگل شام عروسی منوی غذای مراسم عروسی وقتی صحبت از عروسی به میان می آ تزئین خواندنی عروسی, خواندنی عروسی خوشگل, خواندنی عروسی روز,
صفحه قبل