عروسی ساز سامانه آنلاین محاسبه هزینه های جشن عروسی

هزینه عروسی در تهران

هزینه عروسی در تهران


هزینه های مختلف برگزاری یک مراسم عروسی

برگزاری مراسم عروسی، آرزوی بسیاری از عروس و داماد هاست. با این حال برگزاری این مراسم هزینه های مختلفی دارد که ممکن است با صرفه جویی بتوانید عروسی کم هزینه برگزار کنید ولی نمی شود به کل از آنها چشم پوشی کرد. حتی قبل از جشن عروسی و برای مراحل اولیه ازدواج نیز هزینه هایی را متحمل می شوید چه برسد برگزاری یک جشن عروسی با تعداد زیادی مهمان! حال اگر شما هم به فکر برگزار کردن مراسم عروسی برای شروع زندگیتان هستید، لازم است با هزینه های مختلف برگزاری یک مراسم عروسی آشنا شوید.

هزینه های عروسی

حتما باید بدانید که از لحظه ای که تصمیم به برپا کردن جشن عروسی میگیرید، باید شش دانگ حواستان به خرج هایی که می کنید باشد، زیرا تقریبا برای تمامی مراحل مختلف عروسی باید هزینه کنید. بنابراین ابتدا بودجه خود را مشخص کرده و سپس شروع به مشخص کردن اولویت ها کنید . سپس با توجه به اولویت ها، بودجه تان را برنامه ریزی کنید و کارهای مراسم را شروع کنید. ما به عنوان یک زوج که می خواهند زندگی مشترکشان را شروع کنند سفر خود را به مناطق مختلف تهران آغاز کردیم وهزینه هایی که باید بکنید را برایتان لیست کرده ایم تا بتوانید برنامه ریزی بهتری داشته باشید. البته شما در هر شهری ساکن باشید می توانید در قسمت ساخت جشن عروسی در سایت عروسی ساز و انتخاب شهر خود، هزینه های مراسم عروسی را مدیریت کنید و بهترین خدمات را دریافت کنید.

لباس عروس

از چهارراه امیراکرم آغاز کردیم؛ اولین گزینه‌ موجود قشر متوسط جامعه برای خرید لباس عروس که سرتاسرش پیراهن‌های بلند سفید بر تن مانکن‌هاست و هرکدام برای خودشان زرق و برقی دارند و با نگین و مروارید کم‌ارزش تزیین شده‌اند. امیراکرم پر است از لباس عروس‌های اجاره‌ای که خیلی‌هایشان بر تن عروس‌های زیادی رفته است. ارزان‌ترین لباس عروس موجود برای اجاره در این منطقه ۴۰۰ هزار تومان است که البته چندین‌بار تن خورده و قیمت یک لباس عروس معقول و استفاده‌نشده برای یک شب اجاره، ۲ میلیون تومان است. تفاوت قیمت اجاره و خرید، چیزی حدود ۵۰۰ هزار تومان است و خیلی‌ها ترجیح می‌دهند به جای اینکه لباس عروس را اجاره کنند، آن را بخرند؛ لباس‌هایی که اغلبشان کار دست طراحان و خیاط‌های ایرانی است. لباس عروس مطلوب ما یک و نیم میلیون‌ تومان برای اجاره قیمت داشت و تور روی سر نیز متری ۱۰۰ هزار تومان محاسبه می‌شد. هرچند که خانم فروشنده تاکید کرد که این قیمت‌ها فقط برای همان روز است و هرچه زودتر برای خرید تصمیم بگیریم به نفع آقای داماد خواهد بود.

راسته امیر اکرام تهران برای لباس عروس

اما خیلی‌ها به پوشیدن لباس عروس‌های ارزان که تولید برند مطرحی نیستند و با نگین‌های قلابی تزیین شده‌اند، علاقه‌ای ندارند. ترجیح آنها خرید از برندهای معتبر یا مزون‌های شمال شهر است که طراحی‌های منحصر به فردی برای هر عروس در نظر می‌گیرند. خیابان جردن یکی از مقاصد برنددوست‌هاست. «سن پاتریک»، «اسپوزابلا»، «دمتریوس» و ... در این منطقه خودنمایی می‌کنند. اینجا دیگر خبری از نگین شیشه‌ای و مروارید نیست بلکه لباس‌ها مزین به زمرد، الماس و فیروزه بنا به سلیقه مشتری هستند؛ لباس‌های ۲۰ میلیونی، ۶۰ میلیونی و ۸۰ میلیونی از جنس ابریشم و تافته که توجه زیادی به سمت خودشان جلب می‌کنند و مشتریان خاص خودشان را دارند.

لباس عروس لوکس

قیمت یک جفت کفش سفید برای عروس‌خانم‌ها در منطقه جمهوری ۱۰۰ هزار تومان و در منطقه جردن حدود یک میلیون تومان است.

کفش عروس

البته بازار عبدل‌آباد، نازی‌آباد، برج الهیه و ... هم مراکز فروش لباس عروس هستند که هر کدام مبنای متفاوتی برای قیمت دارند.

کت و شلوار داماد

درست است که قیمت یک‌دست کت و شلوار معمولی در باب‌همایون ۳۰۰ یا ۴۰۰ هزار تومان است اما کت و شلواری که مناسب برای شب دامادی باشد و کمی هم جلوه داشته باشد در خیابان جمهوری ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت دارد؛ کت و شلوارهایی که یا دوخت ایران هستند یا از چین وارد کشور می‌شوند. قیمت کروات و پوشت نیز در این منطقه از ۸۰ هزار تومان شروع می‌شود. هرچند که یکی از فروشنده‌ها یادآوری کرد که اگر عروس‌خانم همین امروز دست به جیب شوند و کارت بکشند، این قیمت‌ها در نظر گرفته می‌شود و معلوم نیست که فردا چه بر سر قیمت دلار بیاید!

مدل کت شلوار داماد

اما کافی است راهی شمال تهران شوید تا درِ جدیدی از دنیای کت و شلوار مردانه به رویتان باز شود. از برندهای مطرح ایرانی مثل «هاکوپیان» و «ایکات» تا «دولچه‌گابانا»، «بربری»، «دانهیل» و برندهای مطرح ایتالیایی که از حدود ۲ میلیون‌ تومان به بالا قیمت دارند؛ کت و شلوارهایی که در برخی از آنها نخ طلا به کار رفته و به آنها قیمت داده است. خیابان میرداماد یکی از بورس‌های کت و شلوار است که تا حدود ۱۳ میلیون‌ تومان برای دامادها کت و شلوار دارد. قیمت یک کفش مناسب برای داماد در منطقه جمهوری ۲۰۰ هزار تومان و در منطقه میرداماد حدود یک و نیم‌ میلیون تومان است.

مدل کت شلوار داماد جدید

آرایشگاه عروس

انتخاب آرایشگاه یکی از مهم‌ترین و سخت‌ترین انتخاب‌ها برای شب عروسی است که اغلب خانم‌ها حساسیت زیادی روی آن دارند. ارائه پکیج‌های متنوع عروس از سوی آرایشگرهای معروف، تبدیل به یک کار درآمدزا برای آنها شده است. پکیج‌هایی که از ۲ میلیون‌ تومان شروع می‌شود اما واقعیت این است که اگر شما توانایی خرید این پکیج‌های عروس را که شامل اسپا، خدمات پوست، رنگ مو و ... می‌شود را ندارید، می‌توانید با مبلغ ۵۰۰ هزار تومان هم عروس شوید. یکی از آرایشگرهای محله شمشیری درباره هزینه آرایش عروس می‌گوید: «ما اینجا آلبوم عروس داریم و می‌توانید از عکس‌ها کیفیت کار را ببینید. چیزی هم به اسم پکیج‌های متنوع عروس در سالن ما وجود ندارد. دستمزد ما برای آرایش عروس با لوازم آرایش با کیفیت ۵۰۰ هزار تومان است. در این منطقه بیش از این هم کشش قیمت وجود ندارد.»

آرایشگاه عروس تهران

اما آرایشگر معروف منطقه سعادت‌آباد عادت به جواب‌دادن سوالات به صورت تلفنی ندارد و ما را به شوی زنده عروس‌هایش دعوت می‌کند؛ آرایشگری که در در روز میزبان بیش از ۱۰ عروس در سالنش است: «پکیج عروس از ۲ میلیون‌ تا ۵ میلیون‌ تومان است و از بهترین برندهای آرایشی دنیا برای عروس استفاده می‌کنیم. خدمات مو، پوست، ناخن و اختصاص میهمان‌دار شخصی در روز عروسی از جمله خدمات پکیج‌های ماست که آب در دل عروس‌هایمان تکان نخورد.»

سالن زیبایی عروس

دامادها اما حساسیت کمتری نسبت به خانم‌ها روی آرایشگاهشان دارند. هزینه کوتاهی و آرایش مو در یک سلمانی معمولی برای آقایان ۲۵ هزار تومان است اما وقتی عنوان داماد مطرح می‌شود، پای پکیج‌های ۵۰۰ هزار تومانی به میان می‌آید تا آنها هم خدمات پوست و اسپا برای شب ازدواجشان دریافت کنند.

آرایشگاه داماد

سرویس طلای عروس

خرید حلقه ازدواج و سرویس طلا تقریبا در همه ایران یک رسم است. قیمت‌ حلقه‌های ساده دوقلو از دو میلیون تومان شروع می‌شود و اگر قرار باشد حلقه‌های الماس‌نشان خریداری شود تا ۱۰ میلیون‌ تومان هم می‌رود. برای خرید یک سرویس طلای ساده باید در بدترین حالت ۷ میلیون‌ تومانی هزینه کرد و اگر مشکل مالی وسط نباشد، سرویس طلاهای ۴۰ میلیونی، ۸۰ میلیونی و بالاتر هم در بازار طلا موجودند.

حلقه عروس

آینه و شمعدان عروس

ما برای خرید آینه و شمعدان خیابان سعدی را انتخاب کردیم که هم آینه و شمعدان‌های نقره و برنز دارد و هم آینه‌هایی از جنس برنج. آینه‌ و شمعدان‌های کوچک نقره قیمتشان از ۴ میلیون‌ تومان شروع می‌شود و تا ۱۵ میلیون‌ تومان قیمت دارند. آینه‌ و شمعدان‌های مس و فیروزه نیز قیمتشان حدود ۸ میلیون تومان است و اگر جنسشان برنز باشد از یک میلیون‌ تومان شروع می‌شود. هرچند که فروشندگان این صنف به ما تاکید کردند که قیمت فلز همزمان با دلار تغییر می‌کند و برای خرید باید خیلی زود تصمیممان را بگیریم. در این میان اگر کسی توانایی خرید این آینه و شمعدان‌ها را ندارد، می‌تواند جنس برنج را انتخاب کند که قیمتش از ۴۰۰ هزار تومان شروع می‌شود.

آینه و شمعدان

دسته‌گل و ماشین‌ عروس

اگر خودتان اتومبیل شخصی داشته باشید که کارتان راحت است اما اگر مجبورید ماشین عروس اجاره کنید، کمی هزینه‌تان بالا می‌رود. اجاره بی‌ام دبلیو با راننده برای یک شب، یک‌ میلیون تومان است و اجاره اتومبیلی مثل اوپتیما ۴۰۰ هزار تومان برایتان آب می‌خورد. دسته‌گل عروس نیز می‌تواند ۱۵۰ تا ۷۰۰ هزار تومان قیمت داشته باشد که بستگی به نوع گل دارد.

گل ماشین عروس

آتلیه‌ عروس و منوهای جورواجور

شما می‌توانید خاطرات مراسم ازدواجتان را هم با یک میلیون‌ تومان ثبت کنید و هم منوهای ویژه را انتخاب کنید و از فیلمبرداری هوایی و ساخت کلیپ چیزی کم نگذارید و ۳۰ میلیون‌ تومانی هزینه کنید. بستگی به خودتان دارد که به ثبت عکس‌های یادگاری و خانوادگی اکتفا می‌کنید یا اینکه به سناریوپردازی و ساخت کلیپ در جنگل‌های شمال ایران یا منظره‌های کویری علاقه داشته باشید. آتلیه‌ها در تهران منوهای ۲، ۴، ۶، ۸، ۱۰ تا ۳۰ میلیون‌تومانی را مقابلتان قرار می‌دهند.

آتلیه عروسی

 هزینه تالار عروسی و تشریفات عروسی

هزینه‌ اجاره‌ی باغ برای برگزاری مراسم عروسی از ۳ تا ۳۰ میلیون تومان متغیر است. این قیمت‌ها به معیارهای مختلفی مثل زمان و فصل برگزاری مراسم، موقعیت جغرافیایی باغ و امکاناتی مثل پارکینگ و خدماتی مانند گل‌آرایی، نورپردازی، آتش‌بازی و ... بستگی دارد. هزینه‌ اجاره‌ باغ‌ها که بیشترشان هم خارج از محدوده‌ شهر تهران و در جاهایی مثل گرمدره، احمدآباد مستوفی، شهریار و فیروزبهرام قرار دارند، در فصل بهار و تابستان ممکن است ۳۰ میلیون تومان باشد اما قیمت همان باغ در فصل زمستان ممکن است ۵۰ تا ۷۰ درصد کاهش پیدا کند. از مهم ترین عوامل افزایش قیمت در اجاره باغ، طراحی و دکوراسیون آن است. اگر می‌خواهید از راهرویی تزیین‌شده با گل‌ و تعداد زیادی چراغ‌ کوچک عبور کنید، روی میز مهمان‌ها با گل و شمع تزیین شود، روکش صندلی‌ها از ساتن و ابریشم باشد، جایگاه عروس مجلل و خاص باشد و ... باید هزینه‌ آنها را هم پرداخت کنید! اما اگر قصد ولخرجی ندارید می‌توانید از این موارد چشم‌پوشی کنید. بیشتر تالارها و سالن‌ها یک «دی‌جی» یا گروه موسیقی زنده به همراه نوازنده و خواننده دارند. هزینه اجرای زنده بین سه تا ۱۰ میلیون تومان است؛ با این حال می‌توانید با استفاده از یک فلش مموری این مبلغ را صرفه‌جویی کنید! ما همچنین تالاری در منطقه نازی‌آباد را با در نظر گرفتن ۱۵۰ میهمان برای مراسم در نظر گرفتیم. اجاره یک شب تالار در این منطقه با دو نوع غذا، چهار مدل میوه و چای یا شربت ۱۱ میلیون‌ تومان است؛ یعنی تقریبا نفری ۷۴ هزار تومان.

09037244777 شماره سایت عروسی ساز جهت هماهنگی تخفیف

هزینه عروسی در تهران

هزینه عروسی در تهران

هزینه عروسی در تهران

هزینه عروسی در تهران

دریافت تخفیف خدمات عروسی

شماره همراه دریافت کننده پیامک فعالسازی

برای اخذ نوبت طراحی و برنامه ریزی جشن عروسی و استفاده از تخفیفات فرم بالا را تکمیل کنید.
هزینه عروسی در تهران
ارائه Sara
بخشخواندنی
دستهعروسی
توضیح مختصر خواندنی عروسی خوشگل هزینه عروسی در تهران هزینه های مختلف برگزاری یک مراسم عروسی برگزاری مراسم مدل خواندنی عروسی سال,مدل خواندنی عروسی شیک,
صفحه قبل