عروسی ساز سامانه آنلاین محاسبه هزینه های جشن عروسی

مراسم بله برون و نحوه برگزاری آن

مراسم بله برون و نحوه برگزاری آن


یکی از مراسم های که بعد از خواستگاری انجام می شود ، مراسم بله برون است همانطور که از نام این مراسم پیدا است ، این جشن به علت گرفتن جواب بله از عروس خانم برگزار می شود در مراسم بله برون یا بله بران ، میزبان خانواده عروس میباشد.

خانواده داماد و همچنین خانواده عروس میتوانند میهمانانی را برای این شب دعوت کنند که معمولا نسبت های نزدیک و همچنین بزرگان در این مراسم حضور پیدا می کنند. در این رسم اطلاعاتی مانند زمان ازدواج و نحوه برگزاری آن به میهمانان مراسم بله برون اطلاع رسانی می شود.

مراسم بله برون و نحوه برگزاری آن

مراسم بله برون و نحوه برگزاری آن

یکی از سوالاتی که قطعا ذهن خانواده ها ، خصوصا خانواده هایی که اولین دختر و یا پسر خود را قرار است عروس و یا داماد کنند درگیر می کند ، تعداد و افرادی است که باید در مراسم بله برون حضور داشته باشند. شاید بارها این اتفاق افتاده باشد که اقوام و یا نزدیکان به علت دعوت نشدن ، دلخور شده اند و باعث ایجاد کدورت بین دو فامیل می شود.

میهمانان مراسم بله برون چه کسانی هستند؟

اولین و نخستین نفراتی که باید در مراسم بله برون حاضر شوند ، افرادی هستند که در مراسم خواستگاری نیز حاضر بودند اگر اعضای خانواده دختر و پسر را فاکتور بگیریم ، عموها ، عمه ها ، دایی و خاله ها به همراه فرزندان مجردشون میتوانند به مراسم بله برون دعوت شوند.

دقت کنید که اگر برای مثال پسر خاله داماد ازدواج کرده است ، اجباری برای دعوت او نخواهید داشتید و همانطور که ذکر شد تنها اقوام ذکر شده به همراه فرزندان مجرد را باید به این مراسم دعوت کنید.

در مراسم بله برون ، آداب و رسومی به نام بله نهایی وجود دارد که برای گرفتن این بله ، باید خانواده داماد هدایایی را برای عروس تهیه کند و در این مراسم با خود به همراه داشته باشند. البته این هدیه حتما نباید یک هدیه گران قیمت باشد بلکه پارچه و لباس نیز جزء هدایای بله برون محسوب می شود.

هدایای مراسم بله برون

نحوه پذیرایی در مراسم بله برون

همانطور که ذکر شد ، میزبان مراسم بله برون خانواده عروس می باشد اما نحوه پذیرایی از میهمانان کاملا بستگی به خود خانواده عروس دارد. برای مثال برخی از خانواده ها با توجه به وضعیت اقتصادیشان ، میهمانان را به صرف شام و برخی دیگر تنها به صرف میوه و شیرینی دعوت می کنند بنابراین برای میزبانی از میهمانان در مراسم بله برون ، حتما نباید شام تدارک ببینید.

هدایای مراسم بله برون

از هدایای مراسم بله برون که خانواده داماد باید برای عروس تهیه کند میتوان به پارچه ، پیراهن ، انگشتر و از همه مهمتر نوع جعبه هدیه اشاره کرد در واقع حتما باید هدیه بله برون را داخل یک جعبه کادو شیک و زیبا قرار دهید تا زیبایی و ارزش هدیه شما چند برابر شود البته در این مورد نیز با توجه به وضعیت اقتصادی خانواده داماد ، تعداد هدایا و یا ارزش هدایا میتواند با یکدیگر متفاوت باشد.


مراسم بله برون و نحوه برگزاری آن

مراسم بله برون و نحوه برگزاری آن

دریافت تخفیف خدمات عروسی

شماره همراه دریافت کننده پیامک فعالسازی

برای ثبت نام اشتراک طلایی عروسی ساز فرم بالا را پر نمائید.
مراسم بله برون و نحوه برگزاری آن
ارائه AmirH
بخشخواندنی
دستهنامزدی
توضیح مختصرخواندنی نامزدی مراسم بله برون و نحوه برگزاری آن یکی از مراسم های که بعد از خواستگاری انجام می شود ، مراسم بل خواندنی نامزدی مجلل, مدل خواندنی نامزدی پرفروش,
صفحه قبل