عروسی ساز سامانه آنلاین محاسبه هزینه های جشن عروسی

مراسم حنابندان و نحوه برگزاری آن

مراسم حنابندان و نحوه برگزاری آن


مراسم حنابندان ، یکی از رسم های بسیار قدیمی در بین ایرانیان است رسمی که برای عروس خانم برگزار می شود و جزء مراسم های خاص عروسی نیز می باشد. همانطور که از نام این رسم مشخص است ، آماده کردن حنا و زدن آن به دست عروس و داماد از مهمترین مراحل برگزاری مراسم حنابندان است.

جالب است بدانید که حنا باید توسط خانواده داماد تهیه و برای برگزاری مراسم حنابندان به منزل خانواده عروس برده شود. در واقع جشن حنابندان ، آخرین جشنی است که عروس در منزل پدرش حضور دارد و بعنوان مراسم خداحافظی عروس با خانواده اش می باشد.

مراسم حنابندان

مراسم حنابندان و نحوه برگزاری آن

اگر عروس و داماد دارای برادر و خواهر باشند ، هر کدام باید جداگانه دست عروس و داماد را حنا کنند برای مثال ، خواهر عروس دستان عروس و برادر داماد دستان داماد را حنا می کنند البته یکی از نکات جالب اینکار ، رقابت بین کسانی است که کار حنا را انجام می دهند اگر خواهر یا برادر عروس و داماد حنا کردن را بلد نباشند ، میتوانند اینکار را بدست یکی از نزدیکان و دوستانشان بسپارند.

هزینه مراسم حنابندان

هزینه مراسم حنابندان و همچنین میزبانی از میهمانان دعوت شده به این مراسم بر عهده خانواده عروس است البته باید بدانید که در بعضی موارد این مراسم با توافق دو خانواده نادیده گرفته می شود برگزار نمی شود علت آن نیز هزینه بالای این مراسم است.

زیرا خانواده عروس باید برای تمامی میهمانان دعوت شده ، شام تهیه ببیند و اگر پذیرایی های دیگر مانند شیرینی ، میوه و غیره را نیز به آن اضافه کنیم قطعا هزینه بالایی را باید بپردازد. اگر به روستاها سفر کنید ، شاید نام حنابندان را به اسم های انیبندان و یا حینابنون نیز بشناسند.

نحوه برگزاری مراسم حنابندان

نحوه برگزاری مراسم حنابندان امروزی

همانطور که نحوه برگزاری بسیاری از آداب و رسوم مراسم عروسی از قدیم تاکنون تغییرات زیادی داشته است ، مراسم حنابندان امروزی نیز دستخوش تغییراتی بوده است. برای مثال ، امروزه دیگر مراسم حنابندان را جایگزین مراسم هایی مانند گودبای پارتی در بین جوانان شده است همچنین برای میهمانان دعوت شده به مراسم عروسی ، تم لباس و رنگ تعیین می شود که همه میهمانان باید این لباس ها را در این جشن بر تن داشته باشند.

اگر شما نیز قصد برگزاری مراسم حنابندان را دارید ، اجرای ایده را فراموش نکنید ایده هایی مانند تهیه هدیه ای حتی کوچک برای میهمانان ، میتواند آنها را خوشحال و از همه مهمتر یک یادگاری فراموش نشدنی برای آنها باشد.


مراسم حنابندان و نحوه برگزاری آن

مراسم حنابندان و نحوه برگزاری آن

دریافت تخفیف خدمات عروسی

شماره همراه دریافت کننده پیامک فعالسازی

برای ثبت نام اشتراک طلایی عروسی ساز فرم بالا را پر نمائید.
مراسم حنابندان و نحوه برگزاری آن
ارائه AmirH
بخشخواندنی
دستهعروسی
توضیح مختصرخواندنی عروسی جدید مراسم حنابندان و نحوه برگزاری آن مراسم حنابندان ، یکی از رسم های بسیار قدیمی در بین ایرانیان طرح خواندنی عروسی, خواندنی عروسی خوشگل,
صفحه قبل