عروسی ساز سامانه آنلاین محاسبه هزینه های جشن عروسی

مراحل اولیه ثبت ازدواج

مراحل اولیه ثبت ازدواج


مراحل اولیه ازدواج

بسیاری از خانواده ها و زوج های جوان به دلیل اینکه به تازگی در اقوام و دوستان خود کسی ازدواج نکرده است، با مراحل ازدواج آشنایی ندارند، دچار سردرگمی و نگرانی می شوند. در این مقاله عروسی ساز مراحل ثبت ازدواج را از مراحل ابتدایی تا انتها به شما معرفی می کنیم تا بتوانید با برنامه ریزی بهتر و آرامش خیال این مراحل را طی کنید و پس از آن با خواندن مقاله رسم و رسومات ازدواج با مراسم ها و مهمانی های بعد از ثبت ازدواج آشنا شوید.

مراحل اولیه ثبت ازدواج

مهریه

بعد از مراسم های خواستگاری و بعد از اینکه عروس و داماد تصمیم به زندگی با هم گرفتند، پدر و مادر ها وارد می شوند و مراسم بله برون را با حضور بزرگتر ها برگزار می کنند که این مراسم توسط خانواده عروس و در منزل آنها برگزار می گردد. در بله برون علاوه بر آشنایی بیشتر خانواده ها، مهم ترین کاری که انجام می شود تعیین مهریه ست که می توان از آن به عنوان اولین قدم از مراحل ازدواج یاد کرد.

بهتر است داماد های عزیز بدانند که مهریه در واقع هدیه ای ست که داماد به تازه عروس می دهد که در عرف امروزه مقدارش توسط پدر عروس تعیین می شود. مهریه بصورت پیش فرض عندالمطالبه می باشد و هروقت عروس خانم اراده کند می تواند آن را از داماد بگیرد. اما نوع دیگری از آن که برای سهولت ازدواج در نظر گرفته شده مهریه عندالاستطاعه ست که باید با موافقت پدر عروس انجام شود، به این معنی که هرگاه داماد استطاعت مالی داشت مهریه را پرداخت کند. پس برای رسیدن به فرد مورد علاقه خود حتما توانایی مالی خود را در پرداخت مهریه در نظر بگیرید تا از عواقب احتمالی آن در امان باشید و بدانید مهریه بالا ضامن خوشبختی هیچ زوجی نبوده است.

مراحل اولیه ثبت ازدواج

آزمایش های قبل از ازدواج

یکی از مراحل اولیه ثبت ازدواج در محضر، انتخاب محضر ازدواج مورد نظر خود و دریافت یک معرفی نامه عکس دار و مهر شده برای آزمایشگاه های مخصوص که آزمایش های قبل ازدواج را انجام می دهند، می باشد. که دلیل این آزمایش ها چیزی نیست جز اطمینان از صحت و سلامتی فرد مقابل که در نسل آینده نیز تاثیر بسزایی دارد و آشنایی بیشتر با جنس مخالف که در زندگی زناشویی مورد نیاز است. این آزمایش ها در واقع شامل 5 مرحله می باشد: 1) آزمایش عدم اعتیاد از زوجین 2) بررسی بیماری سفلیس برای آقایان 3) بررسی بیماری تالاسمی ابتدا برای آقایان و در صورت نیاز برای خانم 4) واکسن کزاز برای خانم ها 5) گذراندن کلاس مشاوره و تنظیم خانواده

مراحل اولیه ثبت ازدواج

توجه داشته باشید بعد از دریافت نتایج آزمایش تا یک ماه باید برای ثبت ازدواج به محضر مراجعه کنید. در غیر اینصورت اعتبار آزمایش تمام می شود و باید مجددا آزمایش ها را انجام دهید.

نکته دیگر در مورد این آزمایش ها این است که برگه جواب آزمایش های یک شهر در شهر دیگر مورد قبول نیست.

مدارک لازم برای ثبت ازدواج در محضر

  • اصل شناسنامه و کارت ملی عروس و داماد
  • فتوکپی از صفحه اول شناسنامه و کارت ملی عروس و داماد
  • دو قطعه عکس از عروس و داماد
  • برگه جواب آزمایش های انجام شده قبل از ازدواج
  • در صورت دوشیزه بودن عروس شناسنامه پدر عروس خانم به همراه حضور پدر عروس خانم يا ارائه رضايت نامه يا وكالت نامه رسمي، و يا حضور پدر بزرگ پدري و فتوكپي صفحات اول و دوم شناسنامه پدر عروس و در صورت فوت يا شهادت پدر زوجه و  پدر بزرگ ، گواهي مربوطه
  • حضور حداقل دو مرد ديگر با ارائه شناسنامه يا کارت ملي جهت امضای شاهد
  • در صورت فوت يا طلاق همسر زن يا همسر مرد، ارائه طلاقنامه يا گواهي مربوطه
  • در صورتی که پسر یا دختر یا هر دو ، به سن قانونی نرسیده باشند ، حتما باید برای آن ها از « دادگاه ، « گواهی رشد » گرفته شده و به دفترخانه ، تحویل گردد.

مراحل اولیه ثبت ازدواج

هزینه های محضر

محضر های ثبت ازدواج با توجه به موقعیت مکانی و خدماتی که به زوج های جوان می دهند، هزینه هایی درنظر می گیرند.

در مورد هزینه های محضر قانون مشخصی وجود ندارد. در بسیاری از شهر ها این هزینه برعهده خانواده عروس است و هزینه های مراسم عروسی برعهده داماد می باشد. و برخی دیگر هزینه ها را بین دو خانواده تقسیم می کنند تا بار هزینه های سنگین روی یک خانواده نباشد.

مراحل اولیه ثبت ازدواج

 

09037244777 شماره سایت عروسی ساز جهت هماهنگی تخفیف

مراحل اولیه ثبت ازدواج

مراحل اولیه ثبت ازدواج

مراحل اولیه ثبت ازدواج

مراحل اولیه ثبت ازدواج

دریافت تخفیف خدمات عروسی

شماره همراه دریافت کننده پیامک فعالسازی

برای اخذ نوبت طراحی و برنامه ریزی جشن عروسی و استفاده از تخفیفات فرم بالا را تکمیل کنید.
مراحل اولیه ثبت ازدواج
ارائه Sara
بخشخواندنی
دستهعروسی
توضیح مختصرخواندنی عروسی زیبا مراحل اولیه ثبت ازدواج مراحل اولیه ازدواج بسیاری از خانواده ها و زوج های جوا انواع خواندنی عروسی, خواندنی عروسی خوشگل,
صفحه قبل