عروسی ساز سامانه آنلاین محاسبه هزینه های جشن عروسی

روش های خواستگاری

روش های خواستگاری


روش های مختلف خواستگاری

برای هر جوانی بالاخره اتفاق می افتد که به شخصی بسیار علاقه مند شود و بخواهد ازدواج کند! فرق نمی کند این حس کی و کجا به شما دست داده یا طرف مقابلتان چه نسبتی با شما دارد، اولین قدم برای هر ازدواجی خواستگاری از طرف مقابل می باشد. سامانه عروسی ساز که از ابتدای ازدواج با شماست این بار نیز گفتیم شاید برایتان جالب باشد که روش های خواستگاری را از دیرباز تا الان بررسی کنیم.

خواستگاری

روش نافبران

این یک روش بسیار قدیمی و رایج در زمان خودش بوده به این شکل که خانواده دختر و پسر با ناف بریدن فرزندانشان به نام یکدیگر خیال خود را بابت ازدواج فرزندشان راحت می کردند. به این شکل که وقتی دختری متولد میشد ناف دختر را به نام یکی از پسرهای فامیل می‏بریدند و ناف دختر را روی پای پسر می‏گذاشتند و می‏گفتند: به پای هم پیرشن ! و مهمانان حاضر هم می‏گفتند: مبارک، مبارک، پای هم پیر شن و دختر و پسر نامزد می‏شدند. و دختر و پسر هم مجبور بودند که پای هم پیر شوند.

نافبران

این روش برای شما ممکن است بسیار مسخره و دور از ذهن باشد که باید بگویم کاملا هم حق دارید جامعه امروزی اصلا چنین چیزی را نمیتواند قبول کند. به همین دلیل کم کم روش های دیگر جایگزین این روش ابتدایی شد.

خواستگاری سنتی

این روش برای همه ما آشناست و ممکن است بسیاری از اطرافیانمان به این شیوه ازدواج کرده باشند. نزدیکان پسر مانند مادر، خواهر، خاله و.... با توجه به سلیقه و شناختی که از آقا پسر دارند یک دختر را معرفی می کنند و پسر به همراه خانواده برای امر خیر به خانه دختر می روند و خواستگاری را انجام میدهند و البته دختر و پسر چند جلسه زیر نظر خانواده ها باهم صحبت می کنند و در نهایت نیز باهم ازدواج می کنند. که معمولا این ازدواج ها با افراد بسیار نزدیک دوست یا آشنا انجام می شد!

روش های خواستگاری

خواستگاری نیمه سنتی

این روش شباهت های زیادی به خواستگاری سنتی دارد با این تفاوت که بعد از خواستگاری پسر از دختر در منزل تعداد جلسات صحبت کردن دختر و پسر بیشتر است و برای چندین مرحله هم می توانند خارج از منزل نیز باهم صحبت کنند تا رفتار و برخوردهای اجتماعی طرف مقابل را نیز محک بزنند و با دید بازتر و مطمئن تری برای آینده خود تصمیم بگیرند. این روش امروزه بسیار رایج است و البته چون هم زیر نظر خانواده ها و با اطلاع آنها انجام می شود و هم انتخاب نهایی توسط دختر و پسر با صحبت و بررسی زیادی ست می توان ادعا کرد از بهترین روش های خواستگاری و ازدواج است.

روش های خواستگاری

خواستگاری مدرن

بسیاری از افرادی که دوست دارند خودشان تصمیم گیرنده باشند و نظر خانواده ها را قبول ندارند و معتقد به شکاف بین نسل ها می باشند معمولا این روش را انتخاب می کنند. به این شکل که فردی را در محیط دانشگاه، کار، در فضای مجازی و... که فکر می کنند مناسب است به عنوان دوست انتخاب کرده و بعد از مدتی که به این نتیجه رسیدند واقعا به درد زندگی باهم میخورند خانواده ها را وارد ماجرا کرده و خواستگاری (البته بصورت فرمالیته) و سپس ازدواج صورت می گیرد. می توان گفت این روش اگر طرفین درگیر احساسات کاذب نشوند با رعایت بسیاری از نکات جانبی می تواند ازدواج موفقی باشد که معمولا دختر خانم ها به دلیل احساسات بیشتر خود ممکن است چشم روی بسیاری از حقایق ببندند.

روش های خواستگاری

خواستگاری معکوس!

این هم روشی ست که امروزه ممکن است اتفاق بیفتد. به این شکل که این بار دختر عاشق پسر می شود و این موضوع را مطرح کرده یا جواب مثبت میگیرد یا اینکه پسر اصلا از این دختر خوشش نمی آید! این روش جای بحث بسیار زیاد، موافقان و مخالفان بسیار زیادی دارد که در این مطلب نمیگنجد.

روش های خواستگاری

توصیه نهایی

جدا از اینکه کدام روش را با چه جزئیاتی انجام میدهید، به شما توصیه میکنیم ابتدا خودتان و معیارهای ازدواجتان را بشناسید و بعد از آن وارد صحبت با طرف مقابل و شناخت شخصیت و معیار های او شوید. این را بدانید ازدواج مهم ترین مرحله زندگی شماست و نباید عجولانه و کورکورانه در مورد آن تصمیم بگیرید.

09037244777 شماره سایت عروسی ساز جهت هماهنگی تخفیف

روش های خواستگاری

روش های خواستگاری

روش های خواستگاری

روش های خواستگاری

دریافت تخفیف خدمات عروسی

شماره همراه دریافت کننده پیامک فعالسازی

برای اخذ نوبت طراحی و برنامه ریزی جشن عروسی و استفاده از تخفیفات فرم بالا را تکمیل کنید.
روش های خواستگاری
ارائه Sara
بخشخواندنی
دستهعروسی
توضیح مختصر خواندنی عروسی زیبا روش های خواستگاری روش های مختلف خواستگاری برای هر جوانی بالاخره اتفاق م مدل خواندنی عروسی پرفروش, خواندنی عروسی روز,
صفحه قبل