عروسی ساز سامانه آنلاین محاسبه هزینه های جشن عروسی

مدت زمان دوران نامزدی

مدت زمان دوران نامزدی


یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از خانواده ها و خصوصا دختر و پسرهایی که تازه نامزد کرده اند را درگیر کرده است ، مدت زمان دوران نامزدی است در این مقاله از سایت عروسی ساز ، به مدت زمانی که دختر و پسر باید نامزد باقی بمانند خواهیم پرداخت.

دوران نامزدی در قدیم ، در واقع برای آشنایی عروس و داماد آینده با یکدیگر بود و تا مدت زمانی خاصی که از طرف هر دو خانواده و بزرگان مشخص می شد ، ادامه می یافت. اما امروزه دوران نامزدی کمی فرق کرده است شاید اگر اکنون از زوج هایی که به تازگی نامزد کرده اند علت طولانی شدن دوران نامزدی را جویا شوید ، جواب های جالبی به شما خواهند داد.

علت اصلی طولانی شدن دوران نامزدی و حتی دوران عقد زوج ها را میتوان مشکلات موجود بر سر راه آنها دانست. دختر خانم ها بدنبال تهیه و تکمیل جهیزیه و آقا پسر ها هم بدنبال کار ، مسکن و از همه مهمتر پس انداز برای دوران زندگی مشترک است.

امروزه دوران نامزدی به یک دوران کاملا مبهم و نامشخص برای هر دو طرف مشخص شده است خصوصا دختر و پسرهایی که بدون آشنایی با یکدیگر نامزد می کنند بلاتکلیف بودن وضعیتشان نسبت به دیگر زوج ها بیشتر است.

مدت زمان دوران نامزدی

مدت زمان دوران نامزدی

با توجه به آمار و در نظر گرفتن احتمالات ، دوران نامزدی حداکثر باید 1 سال طول بکشد و بیشتر از آن توصیه نمی شود. البته در بعضی منابع ذکر شده است که مدت زمانی که دو نفر لازم دارند تا با یکدیگر آشنا شوند 6 ماه است.

اما علتی که پیشنهاد می شود دوران نامزدی طولانی تر نشود چیست؟

یکی از مهمترین علت ها ، سخت گیری خانواده دختر خانم است. از آنجا که هنوز دختر و پسر نامزد هستند بنابراین خانواده دختر حق دارد تا سختگیری های زیادی را اعمال کند. به همین خاطر در این مدت زمان امکان پیش آمدن اختلافاتی میان دو خانواده و حتی زوج ها وجود دارد و اگر طولانی تر شود قطعا عواقب آن بدتر خواهد بود.

یکی دیگر از علت های آن مشکل رفت و آمد است که بیشتر برای آقا پسرها خصوصا افرادی که در شهری دور از نامزدشان زندگی می کنند پیش خواهد آمد. قطعا برای هر بار رفت و آمد باید هزینه ای پرداخت شود که هر چه مدت زمان دوران نامزدی بیشتر شود ، این هزینه ها نیز افزایش خواهد یافت.

همانطور که در این مقاله ذکر شد ، برای آشنایی دختر و پسر در دوران نامزدی ، 6 ماه زمان کافی می باشد اما در صورت نیاز و موافقت هر دو خانواده تا یک سال نیز میتواند ادامه پیدا کند اما بیشتر از آن توصیه نمی شود مگر اینکه شرایط خاصی وجود داشته باشد.


مدت زمان دوران نامزدی

دریافت تخفیف خدمات عروسی و شرکت در قرعه کشی

شماره همراه دریافت کننده پیامک فعالسازی
مدت زمان دوران نامزدی
ارائه AmirH
بخشخواندنی
دستهنامزدی
توضیح مختصرمدل خواندنی نامزدی جدید مدت زمان دوران نامزدی یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از خانواده ها و خصوصا دختر و پس خواندنی نامزدی ,مدل خواندنی نامزدی شیک,
صفحه قبل