عروسی ساز سامانه آنلاین محاسبه هزینه های جشن عروسی

تهیه لیست میهمانان عروسی

تهیه لیست میهمانان عروسی


دعوت از میهمانان یکی از مهم ترین برنامه ریزی های عروسی می باشد، زیرا تمام تدارکاتی که انجام می دهید تا مراسم عروسیتان را به بهترین شکل برگزار کنید تا حد زیادی به میهمانان هم ارتباط دارد، این میهمانان هم جشن شما را پرشور تر خواهند کرد و هم خودشان از مراسمی که شما برگزار کرده اید لذت خواهند برد.

تهیه لیست میهمانان

از 1 ماه قبل، لیست دقیق میهمانانتان را تهیه کنید، تا زمان کافی برای سفارش کارت عروسی داشته باشید. برای تهیه لیست باید دقت زیادی به خرج دهید. در یک برگه جدولی کشیده و میهمانانتان را دسته بندی کنید: اقوام درج 1، درجع 2، اقوام پدر، اقوام مادر، دوستان، همکاران و .... نام هر خانواده و تعدادشان را زیر ستون خود بنویسید. این که هر نامی به ذهنتان خطور کرد را به صورت پراکنده روی کاغذ بیاورید باعث می شود که افراد مهم زیادی را از قلم بیاندازید.

لیست را با همراهی پدر و مادرتان تکمیل کنید چون آن ها هم به عنوان میزبان شناخته می شوند و میهمانان ویژه خود را خواهند داشت.

از تشریفات تالار و یا باغسرایی که مراسمتان را برگزار می کند هزینه دقیق برای هر نفر را بپرسید و با در نظر گرفتن بودجه ای که برای عروسی در اختیار دارید تعداد میهمان ها را انتخاب کنید.

همچنین این را در نظر داشته باشید که فضایی که مراسم را در آن برگزار می کنید به اندازه چند نفر ظرفیت دارد؛ تعداد زیادتر از این فضا مسلما مراسم شما را با مشکل روبرو خواهد کرد و همچنین اگر تعداد میهمان ها خیلی کم تر از ظرفیت سالن شما باشد فضای خالی و نامناسبی را ایجاد خواهد کرد پس علاه بر هزینه ها فضای تالار را هم مد نظر قرار دهید.

ممکن است عده ای از میهمانان از شهرهای دیگر دعوت شده باشند، در این صورت از حضور آن ها در مراسمتان اطمینان حاصل کنید، چون این دعوت و عدم حضور میهمانان علاوه بر اتلاف هزینه شما، سبب خالی ماندن تالار و یا دعوت نشدن عده ای دیگر که به دلیل تکمیل ظرفیت، از لیست خارج کرده اید خواهد شد. برای این موضوع می توانید از کارت های خبر کوچک که در کارت دعوت قرار می دهند استفاده نمایید.

همکاران و دوستانتان ممکن است گاهی بیشتر از تعداد فامیل باشند، قرار نیست که شما تمام افرادی را که می شناسید دعوت کنید، کسانی را به مراسمتان دعوت کنید که با آن ها صمیمی تر هستید. از دوستان و همکاران دورتر می توانید بعدا در منزلتان پذیرایی کنید.

همچنین علاوه بر در نظر گرفتن نسبت فامیلی میزان ارتباطتان با افراد را هم در نظر بگیرید گاهی پیش می آید که با فامیل های دوتر از از افراد درجه یک بیشتر ارتباط و دوستی دارید.

چند بار لیستتان را بخوانید و تعداد افراد را بشمارید وقتی از تعدادد میهمانانتان مطمئن شدید اقدام به سفارش کارت نمایید. همیشه 10 الی 15 کارت بیشتر سفارش دهید، تا اگر کارتی خراب شد و یا در روزهای آخر تصمیم داشتید میمهانی را جایگزین و یا اضافه کنید کارت به تعداد کافی داشته باشید.

در هنگام پخش کارت ها نیز لیستتان را نزد خود نگه دارید و کارت هرکس را تحویل  دادید جلوی نامش تیک بزنید.

 


تهیه لیست میهمانان عروسی
ارائه
بخشخواندنی
دستهعروسی
توضیح مختصرطرح خواندنی عروسی تهیه لیست میهمانان عروسی دعوت از میهمانان یکی از مهم ترین برنامه ریزی های عروسی می با خواندنی عروسی زیبا, خواندنی عروسی خوشگل,
صفحه قبل