عروسی ساز سامانه آنلاین محاسبه هزینه های جشن عروسی

فاصله مناسب بین عقد و عروسی

فاصله مناسب بین عقد و عروسی


بهترین فاصله زمانی بین عقد و عروسی چقدر است؟

یکی از شیرین ترین دوران در طول زندگی زناشویی دوران عقد است. دختر و پسر در این دوران شور و هیجان بسیاری برای شروع زندگی مشترک در کنار یکدیگر دارند. عقد زمانی اتفاق می‌افتد که طرفین با توجه به آشنایی کسب شده در زمان خواستگاری و نامزدی از یکدیگر بخواهند آن را تقویت کنند بنابراین با آمادگی بهتر برای عروسی اقدام می‌کنند. در گذشته نه چندان دور مراسم عقد و عروسی با هم بر گزار میشد اما رفته رفته این روند تغییر پیدا کرده و بین عقد و جشن عروسی فاصله افتاده است تا عروس و داماد و همچنین خانواده بتوانند شناخت بیشتری از یکدیگر پیدا کنند و همچنین اقدامات لازم را برای زیر یک سقف رفتن انجام دهند. معمولا رفتن زیر یک سقف و شروع زندگی مشترک با برگزاری جشن عروسی همراه است که این جشن چه یک مراسم باشکوه و بزرگ باشد چه یک مجلس کوچک و مختصر هماهنگی ها و اقداماتی نیاز دارد که عروس و داماد فرصت این را دارند در دوران عقد به این امور رسیدگی کنند.

فاصله مناسب بین عقد و عروسی

معمولا خانواده های سنتی اعتقادی به فاصله بین عقد و عروسی ندارند اما اکثر خانواده امروزه تمایل دارند تا دخر یا پسرشان قل از اینکه زیر یک سقف بروند نسبت به هم شناخت کافی داشته باشند، اگر چه این دوران نسبت به این شناخت به شما کمک زیادی می کند اما بخاطر داشته باشید برخی مسائل نیز وجود دارد که فقط زیر یک سقف است که انسان متوجه می شود پس همان اندازه که این دوران برای بهبود روابط شما خوب است طولانی بودن آن نیز ممکن است خطر ساز شود. بهترین فاصله بین عقد تا عروسی شش ماه تا یک سال است ، البته این محدوده قطعی نیست و نمی توان گفت که برای همه افراد مناسب است و معمولا به عوامل بسیاری بستگی دارد.

زمانی که فرد انتخاب درستی داشته باشد و به تشابه ها و تفاوت های خود و فرد مورد نظرش واقف باشد تعویق انداختن عروسی امری نادرست است زیرا سبب بروز اختلافاتی بین زوج و خانواده ها میشود در ادامه به برخی از معایب طولانی شدن عقد اشاره می کنیم. تفاوت های زیاد مخصوصا در مسائل فرهنگی و اعتقادی باعث بروز اختلافات بزرگتری بین خانواده ها میشود پس بهتر است در دوران عقد توجه کافی به این مسائل داشته باشید.

فاصله مناسب بین عقد و عروسی

در دوران عقد دختر و پسر بین زندگی متاهلی و مجردی گیر افتاده اند. از طرفی خانواده ها از آنها انتظار دارند که مانند قبل از ازدواج رفتار کنند و از طرفی نیز نسبت به یکدیگر مسوولیت زناشویی دارند.

یکی دیگر از معایب طولانی شدن این دوران رفت وآمدهای آن است، طولانی شدن این رفت و آمدها ممکن است بین اعضای خانواده تنش هایی ایجاد کند. علاوه بر این بار اقتصادی این رفت و آمدها ممکن است فشار مضاعفی برای برخی خانواده ها ایجاد کند و زمینه ساز نارضایتی و ناراحتی آنها باشد. همچنین ممکن است تنش هایی در این رفت و آمدها صورت گیرد و موجب از بین رفتن احترام و حرمت خانواده ها شود.

 


فاصله مناسب بین عقد و عروسی

فاصله مناسب بین عقد و عروسی

دریافت تخفیف خدمات عروسی و شرکت در قرعه کشی

شماره همراه دریافت کننده پیامک فعالسازی
فاصله مناسب بین عقد و عروسی
ارائه عروسی ساز
بخشخواندنی
دستهعروسی
توضیح مختصر خواندنی عروسی خوشگل فاصله مناسب بین عقد و عروسی بهترین فاصله زمانی بین عقد و عروسی چقدر است؟ یکی از ش خواندنی عروسی روز, مدل خواندنی عروسی زیبا,
صفحه قبل